Kasım 2009 için Arşiv

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi öğrencileri Workshop çalişmasını Floransa da Auditorium al Duomo da tamamladı

Florence Expo Workshop Floransa'da Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi öğrencileri ile tamamlandı.

GTA 2 indir – Grand Theft Auto 2 indir

GTA 2 indir - Grand Theft Auto 2 indir, Grand Theft Auto 2 indir , Grans Theft Auto oyununu nasıl oynarım, GTA oyunu şifreleri, gta 2 gouranga şifre, gta oyunu nasıl oynanır, gta chat codes

İç mekan tasarımı nasıl yapılır? iç mekan tasarımında izlenmesi gereken yöntemler nelerdir?

Biz teknik ressamların iç mekan çözümlemeleri; akademik bilgilerimiz ile donatıldığımız üniversite sırlarında değil, aslında doğduğumuz günde bize verilen yetenekler ile başlangıç noktasına sahip olmuştur. Bir iç mimar; tasarımı yapmak için yapmamalıdır. Tasarımı bir şeyleri anlatmalı, mesajlar vermeli ve artık dünyada alışagelmiş kavramları yıkmalıdır. Ben buradayım işte o aradığın farklı benliğim demelidir. Bir tasarımcı öncelikle; tasarımı yapacağı mekanı hisseder, o mekanda yaşar, o mekanı benimser ve kendini o mekan ile bütünleştirir ve o denli o mekanı benimser iç mimar.

İhracatçı Birlikleri 3. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması

"İhracatçı Birlikleri - Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması" son 2 yıldır başarılı bir şekilde düzenleniyor. Bu yıl da yenisi duyurulan yarışmanın amacı, mobilya sektörüne katkıda bulunmak ve bu sektörün önemini piyasaya duyurmak. Yarışma 3 kategoride düzenleniyor. Bu kategoriler; ev, ofis ve mutfak-banyo olmak üzere yarışma otoriteleri tarafından belirlenmiş durumda.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası – Atatürk’ün Ölüm yıl Dönümü

Türkiye Cumhuriyetinin mimari Mustafa Kemal Atatürk'ü yine 10 Kasım da anıyoruz. Bize hediye ettiği, şehit kanları ile sulanmış bu aziz vatanda, onun yolunda ilerlemeye yine bu yılda devam ediyoruz ve Mustafa Kemal Atatürk'ü ölüm yıl dönümünde sevgi ile anıyoruz.

Mydesign Haber Sistemi Versiyon 7 Nasıl Kurulur?

Mydesign Haber V7 kurulumu Resimli Anlatım, Mydesign Haber Sisteminin Kurulumu - Mydesign Haber Sistemi nasıl kurulur

Kıbrıs Selimiye Camii ‘yi Tanıyalım

Bugünkü adıyla "Kıbrıs Selimiye Camii" Hagia Sophia adı verilen bir bizans klisesi üzerine inşaa edilerek, 1208 yılında yapımına, Latin Başpiskoposu Eustorge de Montaigu tarafından yapılan girişim sonucu başlanmıştır. 1326 yılın katedral kutsanmış ve ibadete açık hale getirilmiştir. Tabi ki bu yapı, günümüze gelene kadar bir çok etkiye maruz kalmış ve değişimler yaşamıştır. Lüzinyanlar döneminde de açık olan bu ibadethane, Kıbrıs'ın en büyük ibadethanesi olduğu için, o dönemde taç giyme törenleri de yine bu mekanda yapılıyordu.

Modern Mimarlık nedir? Nerede Doğmuştur?

Modern mimarlık, esasen batı uygarlıklarının bir ürünüdür. 18. yüzyılın sonlarında ortaya çıkmıştır. Modern mimari, modern çağın getirdiği bir olgudur. İlk modern bina, 1851 Londra sergisinde Paxton'un Crystal Palace olarak adlandırılır. Yaklaşık 70.000 M2' lik bir alanı kaplayan bu sergide, demir ve cam kaynaştırılarak kullanılmıştır. Ve bu yapı 16 hafta gibi kısa bir sürede yapılmıştır. Bugün; o dönemde, bu kadar kısa sürede bu yapının yapılmış olmasını biz mimarları şaşırtıyor. Kısacası Crystal Palace modern mimarlığın ilk yapısıdır.

Inderhavnen Köprüsü – Yaya Köprüsü Tasarımı Yarışması Sonuçlandı

Zaha Hadid , Henning Larsen gibi ünlü mimarların yer aldığı bu olağan üstü proje yarışmasında kazanan proje belli oldu. Yarışmada davet edilen 10 ünlü tasarımcı yarışıyordu ve tasarımın konusu yaya ya da bisiklet ile geçilebilecek çevreye duyarlı bir köprü tasarlayabilmekti. Bu köprü ile sağlanan girişin; Kopenhag'ın kentsel mimarisi açısından çok büyük bir önemi olduğunu yarışan tasarımcıların biliyor olması ve yapacakları tasarımın kentin mimarisine zarar vermemesi gerektiğini dikkate almaları gerekiyordu.

Prof. Muammer Onat’ı da kaybettik

Prof. Muammer Onat'ı da kaybettik