Nisan 2013 için Arşiv

Plesk Panel Beyaz Boş Sayfa Sorununun Çözümü

Plesk panel in son versiyonlarında karşılaşılan boş sayfa sorununun çözümü. Alt hesaplarda gezinmek istenildiğinde ekranda beyaz sayfa çıkma sorunudur. Sorunun çözümü için 3 komut çalıştırmak yeterlidir.

Plesk Single Sign-on authorization engine sorunu ve çözümü

Error: Unable to log you on. An internal error occurred in the Single Sign-on authorization engine. Please try logging in later, and contact your hosting service provider if the problem persists.

Iphone a özel zil sesi ekleme – Size özel melodi

Iphone kullananlar bilirler. Iphone kendi listesi dışında bir melodiye izin vermiyor. Siz size özel bir melodi ile telefonunuzu şekillendirmek isteseniz bile, iphone zil sesleri listesinin dışında bir şey seçemiyorsunuz. Bu sorunun çözümü konusunda araştırmalarımı sürdürürken arkadaşımın tavsiyesi üzerine Itools programını indirdim. Bilgisayarıma kurdum ve Game Of Thrones un dizi müziğini telefonuma zil sesi olarak ayarladım. Şu anda gayet memnunum. Çok da güzel oldu diyebilirim.

Game Of Thrones (Taht Oyunları) Dizi Müziği – Ice and Fire

Bu diziyi izlemem de en büyük sebeplerden biri sanıyorum ki müziğidir. Bu kadar mı ; bir müzik, Türklüğü canlandırır ve ezgileri bu kadar içten insana dokunur. Müziği duyduğumda coşuyorum. Hatta şöyle söylemek isterim. Bir tulum sesi duyduğumda nasıl hareketleniyor isem, Game Of Thrones müziğini duyduğum da da aynı şekilde hareketleniyorum.

Plesk Panel 9 Versiyonlarında IP kısıtlamasının kaldırılamaması problemi

Plesk panel; IP kısıtlamasına maruz bırakıldığında, belirlenen IP adresleri dışında Plesk Panel girişine izin vermemektedir. Plesk panel üzerinde bu ayarı yaparken yanlış yapan ve daha sornasında tamamı ile erişimi kapatan bazı arkadaşlarımız olabiliyor. Plesk Panel 'i sunucunuza kurarken access , mssql ya da mysql veritabanlarından birini seçerek kuruyoruz. İlk kurulum esnasında Plesk Panel in kendi verilerini tutacağı veritabanı biçimini bizlere sorduğunu hatırlayın. Ben kurulumlarımda MYSQL veritabanı seçiyor ve o şekilde kurulumlarımı gerçekleştiriyorum.

Ofis Mobilyası Sektörü ve Türkiyedeki yeri

Öncelikle bir iç mimar olarak bu konu hakkında neden yazı yazdığımı anlatmak gerekirse, şu anda bağlı bulunduğum ve içinde yer aldığım bir sektör olması büyük bir neden sayılabilir. Mobilya sektörü, her geçen gün hızla büyüyen ve devlet tarafından büyük teşvikler sağlanan iyi bir sektör. Ofis Mobilyası adı altında; Türkiye' de bir çok marka hem kendileri, hemde birbirleri ile yarışır durumda.

Blog Okurlarına Duyuru – Buralardayım :)

Arkadaşlar bir yere gitmedim buralardayım. Uzun zamandır makale yazmıyordum. İnternet sektöründen uzaklaştım. Uzun zamandır internetten kopuk halde yaşıyorum. Blog dosyalarına bulaşan virüslerde cabası olsa gerek. Virüs olmasına rağmen günlük 15 bin üzeri hit alan bir blog olarak da rekora koşuyorum. İnsanlar virüs olsa da siteye girmeyi amaç edinmişler. :) Teşekkür ederim. Virüslü blogumu da seviyorsunuz demek..