Şubat 2018 için Arşiv

Bilgilerimiz Ne Kadar Güvenli ? Mail ve Sms Listeleri

Kişisel verileriniz çok kolay bir şekilde başkalarının eline geçebiliyor. Ve inanın bunun için çok büyük zahmet vermiyorlar. Hazırladıkları listeyi size sormadan satıyorlar. Sizin bilgileriniz elden ele dolaşıyor. Ve inanır mısınız bilmiyorum ama şirketler tonlarca para ödüyor bu mail listelerine. Sonuç ne oluyor. Mail kutunuz da 10 larca reklam, telefonunuzda 100 lerce sms.  Önce sistem hakkında kısa bilgi edindiniz. Şimdi hadi gelin nasıl kurtulacağımızı öğrenelim.

Türkiye İş Bankası – Çocukluğuma dokunan banka!

Türkiye İş Bankası bir çok kişinin çocukluğuna değmiş ve güzel izler bırakmış bankalardan en güzelidir. Türkiye İş Bankası Atatürk ün teşvikleri ile kurulmuş ve bugün biz insanlara fayda sağlamayı amaç edinmiş bir banka. Her icraatında bunu kat ve kat gösteriyor.

Continental’ın Reklamı ve Türkiye Haritasının silmesi

Dünya otomobil lastik ve ekipmanı devi Continental, yayınladığı bir reklam videosunda Türkiye’yi haritadan sildi. Kabul edilemez bu durum dolayısı ile sosyal medyada herkes tepkisini gösterdi. Contienantal özür yazısı yayınladı. "Sosyal medyada yer alan paylaşımlar neticesinde Continental Otomotiv Global sayfasında grafik hatası içeren bir videonun yer aldığının farkına vardık. Tüm sosyal medya kullanıcılarına bize bu hatayı bildirdikleri için teşekkür ederiz. Videonun hemen kaldırıldığını bildirmek isteriz. Derin üzüntü içerisindeyiz. Tüm kamuoyundan özür dileriz."

Uçakta Hangi Güneş Gözlüğü Takılır?

Güneş ışığına sürekli marus kalan insanın; güneş yanığı, cilt kanseri, katarakt, makula dejenerasyonu, alerji gibi ciddi cilt ve göz hastalıklarına yakalanma riskinin olduğunu unutmamak gerekir. Dünyamızı çepe çevre saran atmosferin zararlı Gamma ve X ışınlarını süzerek bize iletme gibi bir görevi var. Bunu ilkokul çağlarında hepimiz öğrendik ve biliyoruz. Buna rağmen infrared (IR) ve ultraviole (UV)  radyasyonu yüksek iritafada uçağın yansıtıcı yüzeyleri sayesinde enine yansıma ile bizlere ciddi zararlı etkiler oluşturabilir. Uv(A), Uv(b) ve en zararlısı olan Uv(C) ışınlarına maruz kalmak ciddi rahatsızlıklar oluşturur. Uv(C) ışını dünyamıza Ozon tabakasından emilerek gelir.

Lenovo Ideapad 320 – Yeni Workstation Laptopım

Lenovo Ideapad 320 modelini Vatan Bilgisayardan 450 TL indirim ile aldım. 3900 TL civarında bir rakama satın aldım. 320 modelinin bir de 520 modeli vardı. Lenovo Ideapad 520 modeli, I7 işlemciye sahip olduğu için 320 modeline göre daha performanslı.

Honda Civic Hatchback 8. Jenarasyon – Geniş Bilgi

Honda'nın 8. Jenarasyon ürünü olan Hatchback kasaları; 1973 yılında İngiltere'nin Swindon fabrikasında üretildi. Bu üretime konu modellere Euro Civic de deniyor. Avrupa da üretilmesinden kaynaklı bu isim verilmektedir. Hatchback kasalar; sedan kasalardan hem dış görünüşü, hem de iç tasarımı yönü ile tamamen farklıdır.