25 bin memur alımı ne zaman olacak?

25bin-memur-alimi

Devletin kararlaştırdığı 100 bin memur alımına ilişkin ilk adım 25 bin memur alımı için hangi kurumların kullanılacağı belli oldu. Personelden sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ve Devlet Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ile son şeklini alan liste başbakana gönderildi. Başbakan tarafından olaylanan liste Takvim tarafından yayınlandı.

Bu listeye göre, bakanlıklar ve bu bakanlıklara bağlı kurumlara alınacak personel sayısı 19 bin 201 olarak belirlendi. Özel bütçeli idareler ve diğer kuruluşlara alınacak personel sayısı ile, toplam sayı 25 bin i buluyor. Personel alımları alınacak olunan kurumun kuralları çerçevesinde gerçekleştiği gibi KPSS ile alım yapılacak.

Bugün gazetesinin bir diğer iddası bugünlerde söylenti  olarak ortalarda dolanıyor. Söylentiye göre tüm kamu kuruluşlarının personel ihtiyaçlarını 30 Eylül ‘ e kadar bildirmeleri istenmiş. Bu personel alımının 2009 yılına ait son ve en büyük personel alımı olacağı söyleniyor.  2009 un bitiminde yani 2010 ocak ayındada bir personel alımının gerçekleşeceği yine bugün gazetesinin söylentileri arasında.

2009 yılı içerisinde Temmuz ayında 10 bin memurun atanması gerçekleştirildi. Hükümet, 2009 yılına aiit 25 bin atamayı gerçekleştirmek için  kasım ayında geriye kalan 15 bin memurun atamasını gerçekleştirecek.

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar


*