Adana’ ya Bilişim Seminer ‘i geliyor.

Adana Bilişim Semineri 15 Ekim 2011
Uzun zamandır Adanada düşünülmekte olan bir etkinlikti aslında. Birileri düşünmüş ve olgunlaştırmış. Sonunda beni de aradılar. Hosting konusunda konuşmacı olarak seminer de yer alıp almayacağımı sordular. Seve seve kabul ettim. Ekim ayının 15 inde olacak olan seminer için Çağ Üniversitesi ve Bilge Adam Eğitim kurumları bu seminer için destek olacaklarını belirtmiş. Turkcell ile görüşmelere devam eden organizasyon sorumlusu Lider Networks, Türkiyede yer alan genç girişimci bilişim firmalarımızdan birisi. Kendilerini tebrik ediyor;  bu yolda ilerlemelerini ve Adana da daha bir çok seminer için ön ayak olmaları gerektiğini düşünüyorum.

Peki nedir bu bilişim semineri ? Neler olacak bu seminer de ?
Bu seminerde benim konuşmacı olarak üzerime düşen görev, hosting konusunda meraklı bilişim tutkunu gençlere bilgi vermek. Planlaması yapılan bu seminer için, ön görülen sayı 250 kişiyi geçmeyecek şekilde planlanmış. Konferans salonu olarak Çağ Üniversitesinin konferans salonu düşünülüyor. Tabiki bunlar henüz olgunlaşmış şeyler değil. Katılımcı sayısına göre olgunlaşacak bir durum. Etkinlik facebook sayfası üzerinden katılmak isteyenlere sunulmuş durumda. Etkinlik makul bir ücretle verilmekte olup, katılımcılara 2 adet katılım belgesi verileceğini ve bu katılım belgesinin 1 tanesinin ise Bilge Adam imzası taşıyacağını bilmenizi isterim.

Seminer kaç konu üzerine yoğunlaşacak ? Katılımcılar ne öğrenecek ?
Seminer yazılım, hosting sektörü ve arama motoru optimizasyonu olmak üzere 3 ana konu üzerinde gerçekleşecek. Bu konular, alanında uzmanlaşmış ve kendini kanıtlamış isimler tarafından işlenecek ve katılımcılar bilgilendirilecek. Katılımcıların direk bilgileneceği konular üzerinde yoğunlaşılacak ve Türkiye’ de girişimci olmak isteyen bir çok gence ışık tutma niteliği taşıyacak.

Hosting Sektörü Konusu Konuşmacısı : Aytaç Engin / Zed Teknoloji

Yazılım Sektörü Konusu Konuşmacısı : Muammer Benzeş / Microsoft IIS MVP

Yazılım Sektörü Konusu KonuşmacısıÖzgür Akın / Akınsoft

Arama Motoru Optimizasyonu Konusu Konuşmacısı : İlyas Teker / Mynet.com

 

Alanında kendini kanıtlamış diğer 2 konuşmacı ile birlikte, Ekim ayının 15 inde Adanada bu seminer ile kullanıcıları bilinçlendirmeyi amaçlayacağız.  Bu kapsamda bu seminere katılmanızı tavsiye ediyorum. Konuçmacı olarak bir çok seminerde görev aldım ve geri dönüşü mükemmel olan etkinliklere şahit oldum. Bu tür etkinlikler; bilişim ile ilgili gençlerin, kariyer hayatlarında büyük dönüşümler sağlamaktadır. Bu tür etkinlikler ile iş başvurularınızda sunmuş olduğunuz CV dosyanızın gücünü artırmakta ve kendinize olan güveninizi ele almanızı sağlamaktasınız. Hangi üniversiteden ya da hangi liseden mezun olduğunuzdan daha çok; mezuniyet sonrasında neler yaptığınız ile ilgileneceklerini ve işe alım konusunda bu kriterlere çok önem vereceklerini sakın unutmayın.

Adana Bilişim Seminerleri

Adana Bilişim Seminerleri

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar

2 Yorum Yapıldı

*