Arkimeet 2010 – Sasa Begovic Konferansı

9 Şubat 2010 19:30 ‘da Bahçeşehir Üniversitesi, Beşiktaş Kampüsünde düzenlenecek olan konferansa Arkitera’nın 2003 yılından beri düzenlediği Arkimeet Konferansları kapsamında, 2010 Konferansı adına Sasa Begavic katılıyor.

Sasa Begavic

Sasa Begavic Kimdir?
Sasa Begavic 1967 Hırvatistan doğumlu bir mimar. 3LHD adlı mimarlık şirketinin kurucu ortaklarından biridir. Hırvatistandaki Zagreb Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunu olan Sasa Begavic , mezun olduğu yıllarda, 3LHD mimarlık şirketini; Marko Dabrovic, Tatjana Grozdanic Begovic, ve Silvije Novak ile birlikte kurdu. İlk projeden, şu anda yapılmış olan son projeye kadar, Sasa Begavic tüm projelere dahil olmuştur. Split Bölgesi’ndeki, Riva Split, Spaladium Arena gibi yapıların sorumlu mimarı olarak görev yapmıştır.  Arena tam 440 günde inşaa edildi. Bu 2 projede Sasa Begavic tarafından belirtilen tarihde, aksama olmadan bitirildi. Bu bağlamda görevinde başarılı bir mimar ve disiplin sahibi bir kişiliği olduğunu görebiliyoruz. Bu disiplini ve çalışma azmi, Sasa Begavic ‘i Hırvatistandaki mimarlık dergisi Man and Space ‘de 2000 -2002 yılları arasında baş editör yaptı.

Sasa Begavic, şimdilerde RIBA, COAC, Van Alen Enstitüsü ve ETH, Berlage Enstitüsü, TU Braunschweig, TU Darmstadt, TU Münih, TU Vienna, TU Graz gibi çeşitli şehir ve üniversitelerde eğitimci ve konuşmacı olarak görev üstleniyor. Bunun dışında, GAF Split ve AF Zagreb yerel mimarlık fakültelerinde ders veriyor.

Konferans: 9 Şubat 2010 19:30
Yer: Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar


*