Atilla Kuzu kimdir? İç mimar Atilla Kuzu hakkında bilgiler

Atilla Kuzu, 11.08.1963 doğumlu 47 yaşında çok başarılı  bir iç mimar olarak piyasada marka olmuş kişilerden biri. 1987 yılında; Marmara Üniversitesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümü , İç Mimarlık ana sanat dalı mezunlarından. 1994 yılında, Levent Çırpıcı ile birlikte ZOOM TPU )Zoom Tasarım Proje Uygulama ) adlı şirketi kurdu. 1999 yılında Japonyanın  Asahikawa kentinde düzenlenen ” Design with love love with wood ” sloganı ile İFDA ‘nın ahşap mobilya tasarımı kategorisinde düzenlemiş olduğu yarışmada, 44 ülkeden 757 tasarımcı arasında finale kalarak büyük bir başarıya imza attı. Atilla Kuzu ‘nun, yarışmaya katıldığı oturma elemanının ismi ise Taklamakan idi. İFDA nın 3 yılda bir düzenlediği ve yine Atilla Kuzu’nuın 2002 yılında yeniden katıldığı bu yarışmada, 46 ülkeden 820 tasarımcı arasında ” From Alaska to Barringer ” adlı tasarımı ile ilk 30 tasarımcı arasına girerek yine büyük bir başarı sağladı. Bu ürün, 2003 yılından itibaren Japonya ‘da Conde House firması tarafından üretilmekte ve Atilla Kuzu halen bu yönde çalışmalarını sürdürmektedir.

Kendisi ile tanışma imkanı bulduğum Atilla Kuzu, duruşu ve tarzı ile kendini bulunduğu ortamda hissettiren bir atmosfere sahip. Atilla Kuzu, Türkiye ‘ de çok ses getiren projeler ile ün kazandı. YKM Mağazaları, Carousel Alışveriş Merkezi, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi, Acıbadem Polikliniği gibi benim bildiğim projelerinden çok etkilendim.

Aytaç Engin - Atilla Kuzu | 4 Mayıs 2010 - Lefkoşa

YKM Mağazaları, Carousel Alışveriş Merkezi, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi, Acıbadem Polikliniği
Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar


*