Autocad ‘den Photoshop a ölçekli olarak çizim nasıl aktarılır ?

Autocad

Autocad

Bir projeyi satan projenin içeriğinden daha önemli olan kısmı yani sunum şeklidir. Mükemmel bir projeye sahip olmasanız bile, projenizi iyi bir şekilde sunar iseniz projenizi karşı tarafa beğendirebilirsiniz. Bunun en etkili yöntemlerinden birisi proje paftalarını renklendirmekten geçer. Öğrenci arkadaşlarımın, okudukları üniversitede Juri karşısına çıkacakları final döneminde bu yöntemi denemeleri gerektiğini çok iyi biliyorum. Aynı yöntemi bende bitirme projemde denedim. Ve çok güzel ve olumlu yorumlar aldım.

Autocad çiziminizi ölçekli bir şekilde Photoshop a nasıl aktarabilirsiniz ?

Evet aslında bu sorunun cevabı çok kolay. Bir kaç teknik yöntem ile bunu yapmamız hiç de zor değil. Autocad programı ile çizim yapan öğrenci arkadaşlarımı referans alarak konuyu anlatıyorum. Başka programlar ile çizim yapan arkadaşlar aynı yöntemin benzeri bir şekli ile aynı işlemleri elde edebilirler. Sorunun cevabı basit. Sanal yazıcı oluşturmak. Oluşturacağınız sanal yazıcı ile EPS formatda kaydettiğiniz çizimi Photoshop a aktarabilir ve hatta boyayabilirsiniz. Aşağıdaki videoda bu olayın nasıl yapıldığını sesli olarak, detaylı bir şekilde sizler için hazırladım.

Get the Flash Player to see this content.

Videoyu tam ekran olarak izlemeniz sizin yararınıza olacaktır. Video kalitesi düşüktür.

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar

24 Yorum Yapıldı

*