aytacengin.com RSS’den otomatik haber çeken haber alarmı

aytacengin.com Haber Alarmı V.1 [ rss’ den otomatik haber çekme ]

Haber Alarmını İndir

Yaklaşık 1 haftadır, aytacengin.com üzerinde yayınlanan makalelere, rss aracılığı ile daha kolay ulaşmanızı sağlayabilecek, hızlı bir şekilde haberleri sizlere iletebilecek bir proje üzerinde yoğunlaştım. Bu kapsamda; kendisini uzun yıllardır tanıdığım, programcı arkadaşım Ali Yeşiloğlu ‘na fikrimi açıklama fırsatı buldum. Kendisi 2 gün gibi kısa bir sürede isteğime cevap vererek, istediğim programı bana eksizksiz bir şekilde hazırladı ve sizlerin kullanımına hazır olacak şekilde bana sundu.  Delphi ile bir çok işi kolay ve istediğim şekilde hazırladığı için, kendisine buradan çok teşekkür ediyorum.

Haber Alarmı ‘nın özellikleri :

Hazırlamış olduğumuz, ” aytacengin.com Haber alarmı V1 “, dakikada bir web sitesine sorgu göndererek, eklenen bir haberin olup olmadığını sorgulayacak şekilde Delphi programlama dili ile kodlandı. Haber eklendiği andan  itibaren, haber alarmı veriyi kendi bünyesine çekerek, bir pop up pencere vasıtası ile  sesli olarak , haberin eklendiğini size haber verebiliyor. Windows 7 işletim sistemine kadar tüm işletim sistemlerini destekler. Program sistemde herhangi bir kasıntıya neden olmaz. Son derece hızlı ve sorunsuzdur. Programı isteğinize bağlı olarak kapalı konumda da çalıştırabilirsiniz. Programın ekran görüntülerine bakabilir ve dilerseniz programı bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

aytacengin.com Haber Alarmı V.1

Haber eklendi uyarısı veren pencere

Ana pencerede listedeki haberlere tıklanıldığında, özet metin direk olarak okunabiliyor. Haber hakkında az da olsa bilgi sahibi olmanızı sağlayan ” aytacengin.com Haber alarmı V1 ” ; bu özelliğinin dışında, haber detayını okuyabilmek için web sitesine de bağlanabilmenize olanak sağlıyor. Ana menünün en alt kısmında bulunan duyuru penceresi sayesinde sizlerin işine çok yarayacağını düşündüğüm bir çok önemli konuyuda paylaşıma sunuyorum. Örnek verecek olursak, şu anda duyuru bölümünde bulunan Bedava Sms konulu paylaşımım gibi.

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar

22 Yorum Yapıldı

*