Bugün benim doğum günüm :) İyiki Doğdum

Doğum Günüm : 30 Nisan 1985

Evet bugün 30 nisan.Bundan tam 24 yıl önce 30 Nisan Salı günü doğdum. 24 Yıl ne çabuk geçmiş hiç farkında bile varmadım diyebilirim. Yıllar hızla ilerlerken, bizler hayat kavgası verirken, meşgul olduklarımız ile yaşamaya devam ederken, hayatımızın her gün daha da ileriye dönük işlere teslim olduğunun farkıında olmuyoruz. Aslında hayat çok kısa. Dolu dolu yaşamasını bilmek gerekiyor.

Her yıl, bir önceki yıla göre daha fazla tecrübe kazanıyor ve hayatımızdaki kararlarımızı bu tecrübelerimizden yararlanarak belirliyoruz. Belirlediğimiz kararlarımız yaşımızın oldunluğu ile şekilleniyor. Evet gelelim asıl meseleye. Belki bu yazımı küçük yaşta arkadaşlarımızda okuyordur ve örnek alıyordur. 24 yılda ne öğrendim sorusuna cevap vermeye çalışırsam. Esasen ben 24 yılın 15 yılını lay lay lom ile geçirdiğimi biliyorum. Son 9 yılın 5 yılını üniversite geçirdiğimi sayarsak. Geriye kalan 4 yıllık dönemin de 2 yılı eğitim hayatımda yaşadığım aksaklıklar sonucu uzayan eğitim hayatım… v.b. derken.. Bakın ne kaldı ? İşte öğrendiğim şey bu. Herşey boş. Geliyor gidiyor bitiyor. İşlem bu :)

Öğrendimki:

Kalp kırma, bilmişlik taslama, sen bilmiyorsun deme, akıl verme, üstünlük taslama, ırkçılık yapma, bildiğin şeyi yap, söz verdiysen tut, maddi ve manevi tüm değerlerini kişisel çıkarlarını her zaman bir düzene sok. Sevgi dolu bir yaşam için zaman geçmeden eşini seç. En önemliside bu değil mi :) Allah dan eşimi buldum. Zaten hayatımı düzene sokanda eşimdir. Kısacası iyi bir karakterde insan olmak gerektiğini öğrendim. 24 Yılda bunları öğrendim. ALLAH ne kadar daha ömür verir bilmiyorum ama şunu biliyorum. Öğrenme isteği her zaman benim aç olduğum bir konu. Öğrenme delisi biriyim. Öğretmenliğimde iyidir. :)

İyiki doğdum. ALLAH uzun ömürler versin bana. :)

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar

4 Yorum Yapıldı

*