Coca-Cola Is Gelistirme Muduru Levent Soygur Egitisim Kariyer Enstitüsü adına Kibrisda

Levent Soygur

Kıbrısda, Salamis Bay Conti Otelde yapılan, 400 gencin katılımı ile başlayan; oldukça hoş vakit geçirdiğimiz ve Coca Cola iş geliştirme müdürü  Levent Soygur ‘un kendi yaşamından örnekler sunduğu sunum, bir çok gence ilerideki ticaret hayatı için ışık tuttu. Kendisinin üniversiteyi nasıl kazandığını ve kazandığı bir çok üniversiteyi hoşuna gitmediği ve mutlu olamadığı için bıraktığını ( ODTU Fizik v.b ) , ardından yeniden girdiği üniversite sınavı ile ODTU işletmeyi kazanarak eğitim hayatını, bu bölümü bitirerek,  sona erdirdiğini ve bir çok iş teklifi aldığı o dönemlerde , Coca Cola iş geliştirme müdürlüğüne ne aşamalardan geçerek geldiğini anlattı.

Levent Soygur;  üniversiteye hazırlandığı dönemlerde bile , yaşadıklarını ya da yapacak olduğu işleri resimleştirme hastalığı olduğundan bahsetti. Çok güzel örnekler sunan Levent Uygur, konuşmalarında karşısındakine büyük bir güven veren samimiyeti ile oldukça ilgi çekti. Sanıyorumki, Levent Soygur, konferansda katılımcı olarak bulunan gençlerden bir çoğunun aklında oluşan fikirlere, bir yön verebilmelerine de neden olmuştur.

Ticaretde risk ve riskin getirdiği zarar ya da karlardan bahseden Soygur,

Elinizi altına koyduğunuz taşın büyüklüğü değişmemektedir. Yıllar geçtikçe elinizin mukavemeti artmakta ve taşa olan direnci değişmektedir. Eğer o taşın altında eliniz kalır ve çizikler ile kurtabilir iseniz o riski alın, çünkü çizikler aslında sizi oluşturan özelliklerinizdir. Fakat o taş kolunuzu koparacak nitelikte ise o riski almayın. Ben hayatımdaki tüm risklerimde bu yöntemi kullanarak risk aldım.

şeklinde konuştu. Bu benimde kişisel gelişimim açısından önemli bir cümle idi. Çoğu zaman hayatımızda bir yerlere gelebilmek için riskler alırız. Riskleri mantıklı alabilmek ve bu mantık ile hareket ederek mantıklı yerlerde bulanabilmek yapmamız gerekenlerin en başında gelen şey aslında. Kazanımlarımız yine bizi oluşturan taşlarımız olduğu için , riskler ile elimizde olan kazanımlarımızı da kaybetmeden, kariyer hayatımıza yeni kazanımlar eklemeye çalışmalıyız ve o taşın altında kopacak olan bir kolumuz var ise o taşın altına kopcak olan elimizi koymamalıyız.

Çağrı Aytaş - Levent Soygur - Aytaç Engin

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar


*