Corian nedir? Corian ın avantajları nelerdir? Corian uygulaması nasıl yapılır?

Corian Nedir?

Corian Nedir?

Corian Nedir?

Corian malzemesi 30 yıl kadar önce Dupont tarafından  icat edilmiş ve insanlığın hizmetine Dupont sayesinde sunulmuştur. Corian malzemesi 100 ün üzerinde renk desteğine sahip bir malzemedir. Corian, doğal mineraller ( Alimunyum Hidroksit ) ve akriliğin (metil metacrylate ) özel kimyasallar ile birleştirilmesinden oluşturulmuştur. Corian malzemesi 76 x 3680 cm boyutlarında plaka şeklinde üretilir ve bu şekilde satışa sunulur.

Corian Malzemesinin kullanım alanları nerelerdir?
Corian malzemesi genellikle ıslak hacimlerde kullanılıyor. Özetle;  mutfak, banyo tezgahları, lavobalar, hastaneler, labaratuvarlar, oteller, cafeler, restorantlar ve hastaneler gibi alanlarda en iyi malzeme olarak kullanılır. Çok avantajlı bir ürün olması ve görünüş açısından estetik bir duruşu olması da faydalarından bazılarıdır.

Corian malzemesinin avantajları nelerdir?
Corian yalnızca kaplamalarda kullanılmaz. Özellikle aydınlatma elemanlarında, birçok ev içi elemanlarında kullanılabilir. Bir çok alanda kullanılması avantajlarından biri olmasına karşın ısıtılarak şekil verilebiliyor olması en büyük avantajı ve özelliğidir. Sert ve gözeneksiz yüzeyi leke tutmasını engeller. Corian temiz tutulduğu takdirde ilk gün olduğu gibi halini ve orjinalliğini korur. Eskime gibi bir derdi yoktur. Buda diğer malzemelere karşı Corian ı avantajlı kılar. Uluslararası Araştırma Kuruluşları tarafından onaylı olarak hijyenik bir madde olduğu kanıtlanmıştır. Doğrudan yiyecek ve içecek ile temasında bir sakınca yoktur. Hijyenik ve temiz bir maddedir. Gözenekleri olmadığı için küf ve bakteri oluşumuna izin vermez. En önemli özelliğine gelelim diyorum artık. Bu malzeme “class1” özelliğine sahiptir. Bu özellik alev almaz özelliğe sahip olduğunu gösterir. Ve oldukça dayanıklı bir malzemedir.

Corian Temizlenmesi ve Bakımı nasıl yapılır?

Corian ıslak bir bezle gerekli ise amonyak bazlı bir bez ile silinebilir. Ve eski haline getirilebilir.  Bu günlük bakımı kapsar. Aylık bakımda ise krem detarjanlar ile yuvarlak daireler çizerek temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bakımı oldukça kolaydır ve sizi kesinlikle yormaz.

corian-uygulama

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar


*