Dumansız Hava Sahasına Destek Kampanyası – Sizde Katılın !

Dumansız Hava Sahası

Dumansız Hava Sahası

Sigaraya Hayır sloganı ile yola çıkmış olan öncülerin başlatmış olduğu “Dumansız Hava Sahası” kampanyasını bilmeyeniniz yoktur. Zaten bu kampanya artık kendini aşmış ve kanun hükmü olarak anayasada yer almıştır. Artık kapalı mekanlarda sigara içmenin yasak olduğunu ve içenlerin yetkililerce cezalandırıldığını biliyoruz. Bu bağlamda, bizlerde ” Dumansız Hava Sahası ”  kampanyasına destek vermek adına kendi web sitelerimizde bu kampanyayı duyurabilir ve vurgulayabiliriz diye düşündüm ve elimde hazır bulunan bir reklam dosyasını bu kampanyaya uyarladım ve sizlerle paylaşmak istedim. Umarım bu konuyu ciddiye alır ve bu kampanyaya destek verirsiniz. Bu dünya hepimizin ortak dünyası , havayı ve ciğerlerimizi kirletmenin bir faydası olmadığı düşüncesindeyim. Sizlerde bu düşünceyi benimle paylaşıyor iseniz aşağıdaki kodlar ile web sitenizde bu kampanya adına yapmış olduğum reklamı yayınlamaya başlayabilirsiniz. Reklam yaklaşık 5 saniye görünür ve kaybolur. Direk olarak kapatma butonuda mevcuttur.

Ekran Görüntüsü:

dumansiz-hava-sahasi


Gerekli Olan Kod:

<div id=”singlesbanner” style=”position:absolute; left:400px; top:50px; width:400px; height:450px; z-index:2″></div>

<script type=”text/javascript” src=”http://blog.aytacengin.com/sigaraya-hayir/hg_f_fix.js”></script>

<script type=”text/javascript”>

var fo = new FlashObject(“http://blog.aytacengin.com/sigaraya-hayir/dumansiz-havasahasi.swf”, “Singles”, “400”, “450”, “6”);

fo.addParam(“allowScriptAccess”, “sameDomain”);

fo.addParam(“quality”, “high”);

fo.addParam(“loop”, “true”);

fo.addParam(“wmode”, “transparent”);

fo.write(“singlesbanner”);

</script>

<div id=”singlesbanner” style=”position:absolute; left:400px; top:50px; width:400px; height:450px; z-index:2″></div>
<script type=”text/javascript” src=”http://blog.aytacengin.com/sigaraya-hayir/hg_f_fix.js”></script>
<script type=”text/javascript”>
var fo = new FlashObject(“http://blog.aytacengin.com/sigaraya-hayir/dumansiz-hava-sahasi.swf”, “Singles”, “400”, “450”, “6”);
fo.addParam(“allowScriptAccess”, “sameDomain”);
fo.addParam(“quality”, “high”);
fo.addParam(“loop”, “true”);
fo.addParam(“wmode”, “transparent”);
fo.write(“singlesbanner”);
</script>

Eklenme yöntemi: body tagından sonra eklemeniz en uygunudur. Reklam Dosyalarını indirmek ve kendi sitenizde kurmak istiyor iseniz tıklayın.

Bir Tavsiye :

 • Reklam kodunu header.php ve türevi dosyalara eklemeyiniz. Çünkü reklamınız gezilen tüm sayfalarda çıkacağı için ziyaretçilerinizi sıkabilir ve hit kaybedebilirsiniz. Bunun yerine yalnızca index.php index.html default.asp gibi ana karşılayıcı index sayfanıza koymanızı tavsiye ederim.
 • Sitesine bu reklam kodunu ekleyenler yorum kısmına sitesini yazarsa sevinirim. Kaç kişi olduğumuzu bilelim.
Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

 • facebook-share
 • tweet-it
 • friendfeed
 • plus-it

yorumlar

14 Yorum Yapıldı
 • Bebek oyunları dedi ki:

  hep destek tam destek

 • free games dedi ki:

  i support this campaign too

 • ahmet dedi ki:

  bu kadar güzel bir uygulama daha olamaz, diğer insanlara zarar vermek zulümdür, insanlık suçudur.

 • Ayça Gül KABUL dedi ki:

  dumansız hava sahası bence çok güzel bir şey.ama bazı vatandaşlarımız insanları hiç umursamayıp kapalı olsun açık olsun sigara ve alkolik tütekiyorlar.dumansız hava sahası başladığından beri artık sigara tüketimi azalıyor ve sigara dumanına mahrus kalan çocuk sayısıda azalıyor teşekkürler ”MANSIZ HAVA SAHA’SI”

 • damlanur dedi ki:

  bende sigara içen biriydim 6 ay önceye kadar ve bir gün astım komasına girdim acile kaldırıldım o gün sigara yasaklandı bana sigarayı oı gün bırakmaya karar verdim ve bıraktım hiç içmedim çünki bir yudum nefesin değerini o gün anladım nefes alamamanın sıkıntısını yaşadım ve ölümü ensemde hissettim ve dedimki bir dahamı sigara içmek asla çünki o gün nefes alamıyordum içime ojsişen tüpünden gelen havayı bile zor çekiyordum ve bu gün ne sigara içiyorum nede yanımda sigara içittiriyorum sigara içen birini dahi görsem nefesim daralıyo sanki ölüceğimi hissediyorum sizlerde sigara içmeyin aldığınız temiz havanın değerini bilin ben o havayı alamamanın sıkıntısını yaşadım sizlerde ve yarınlarımız olan çocuklarımızda yaşamasın temiz bir hava için elele verelim yarınlarımız dumansız olsun sevgilerimle.

 • Extenze dedi ki:

  I just love your weblog! Very nice post! Still you can do many things to improve it.

 • hakan dedi ki:

  yahu bu koruma sahasını süper açmışlar tam ihtiyacım olan şeydi

 • emre arslan dedi ki:

  Öncelikle bu yasa sigara içenler için değil içmeyenleri korumak için çıkmıştır. Ben niye senin içtiğin zehire ortak olayım git kendi başına intihar mı ediyorsun, hap mı kullanıyorsun, sigara mı içiyorsun ne yaparsan yap ama buna beni ve benim gibi sigara kullanmayan insanları zarar vermeden yap.

 • Aytaç Engin dedi ki:

  Kodlarda bazı linkler kalmıştı. Tıklandığında bir sitye yönleniyordu. Bunun sebebi swf dosyasını editlerken unuttuğum bazı linklerdi. Bunları Action Layer lardan sildim.

  Kodlar yenilendi. Dosyaları da indirilebilir durumda. Kampanyaya destek olan herkese teşekkür ederim.

 • iSa dedi ki:

  En Azından Bır Kahveye Lokantaya Yada cafelere yada BiLArdo SaLonLarına Rahatca gırıp cıkarız bundan Sonra duman yok Kendım ıcmıyorum. Ama öLe ortamLara Gırınce içmıŞ kadar oLuyorum en guzelı oldu bence Bu.. Herkes için inŞ hayırLı OLur…


*