Facebook Reklam Polemiği ve Reklam Şirketleri

Facebook.com üzerinde profilinizin gizlilik ayarları büyük önem taşımaktadır. Facebook kimi zaman sizin bilgilerinizi kullanabilme hakkını saklı tutuyor. Önemli bir konu olduğu için blog da yazmam gerektiğini düşündüm. Facebook yöneticileri aldıkları karara göre, 30 Eylül 2011 tarihinden itibaren “Üçüncü şahıslar tarafından gösterilen reklamlar” hizmetlerini reklam şirketleri ile paylaşmayı düşünüyor. Gizlilik ayarlarınızda düzenleme yapmaz iseniz, sizde bu kişiler arasına girmiş olacaksınız. Sonuç olarak böyle bir şeyin kendi adıma yaşanmasını ben istemiyorum. İstemeyen arkadaşlarında buna nasıl engel olacağını anlatmaya çalışacağım. Ayrıca facebook un fotoğraflarınızı paylaştığına dair bir söylenti dolanmakta.. Bu kesinlikle bir söylentidir. Gerçeği yansıtmıyor. Facebook kullanım sözleşmesi ‘nde bu maddeler açık olarak belirlenmiş.

Facebook Reklamları Gizlilik Ayarları Nasıl Değiştirilir ?
Evet arkadaşlar işlem aslında oldukça basit. Anlatımı görseller ile destekleyeceğim. Öncelikle, buradaki sayfaya giriyorsunuz. Bu sayfada ,  Üçüncü şahıs reklamları ve Sosyal Reklamları olmak üzere 2 adet gizlilik ayarına sahipsiniz. Buradaki ayarlarınızı Sadece Arkadaşlarım seçeneğinden Hiç Kimse seçeneğine çevirmelisiniz. Aşağıdaki görselde yapacaklarınız adım adım gösterilmektedir. Konu altındaki yorum menüsünü kullanarak fikirlerinizi yazmanızı rica ediyorum. Fikirleriniz birileri tarafından okunuyor ve birilerine iletiliyor. Bunu unutmayın !

Facebook Reklamları Ayarı

Facebook Reklamları Ayarı

 

Facebook Reklamları Ayarı

Facebook Reklamları Ayarı

 

Facebook Reklamları Ayarı

Facebook Reklamları Ayarı

 

Facebook Reklamları Ayarı

Facebook Reklamları Ayarı

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar


*