Facebook Sayfanıza Yeni Bir Tarz Geliyor – Band Pages

Esasen Band Page eklentisi sanatçıların facebook üzerinde tanıtım amaçlı açtıkları fan sayfalarına özel yapılmış bir eklenti olmasına karşın sizlerinde kolayca kullanabileceği bir eklenti olarak kullanımınıza hazır. Ben kendi profilimde de kullanıyorum. Kurulumu nasıl yaptığımı sizlerede anlatmaya çalışacağım. Facebook sayfanıza Band Page eklentisini ekledikten sonra sahip olacağınız yeni facebook sayfası aşağıdaki görseldeki gibi olacaktır. İster kişisel videolarınızı, isterseniz youtube v.b. desteği olan video sitelerindeki videoları ya da kişisel müzik parçalarınızı yayınlayabilirsiniz. Bu eklentinin ayarları ingilizceye az da olsa hakim olan biri tarafından kolayca yapılabilir. Şayet zorlanan olur ise sesli anlatımda bir video hazırlayabilirim. Konu altındaki yorumlara bakarak buna karar vereceğim.

Facebook Sayfa Tasarımı

Facebook Sayfa Tasarımı

 

Eklentinin özellikleri nelerdir? Bu eklenti size neler kazandırır ?
Eklenti kurulumu için buradaki sayfaya girdikten sonra sağ üstde bulunan ” Sign in ” butonu ile eklentinin yayıncısı web sitesine üye oluyorsunuz. Facebook profilinizi kullanarak sisteme entegre olmuş oluyorsunuz. Eklentinin facebook profilinizde değişiklik yapabilmesini onaylamanız gerekiyor. Temel bilgilerinize ulaşma ve profilinizde değişiklik yapabilmesi içni siz zaten bu soruyu soracaktır. Onaylayarak devam ediyorsunuz. Daha sonrasında web sitesi size bir panel sağlayacaktır. Sonrasındna gerekli düzenlemeleri yaparak facebook da profilinizi yayınlayabilirsiniz. Örnek Facebook Profili için buraya tıklayabilirsiniz. Görüntülemek için sayfayı beğenmelisiniz.
Bu eklenti sayesinde, twitter üzerindeki twitlerinizi facebook üzerinde gösterebilirsiniz. Takip ettiğiniz RSS hizmetlerini Feed bölümüne ekleyerek profilinize içerik çekebilirsiniz. Müzik çalar aracılığı ile sevdiğiniz ya da size ait olan müzikleri yayınlayabilirsiniz. Aynı şekilde Video yayınıda yapabilirsiniz. Eklenti yotube v.b. büyük video sitelerini destekliyor.

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar

5 Yorum Yapıldı

*