Facebook.com sayfa tasarımını – temasını Değiştirmek İstermisiniz ?

Facebook Sayfasını Değiştirme

Facebook Yeni Tema

Facebook da bazen de olsa farklılıklar aramıyor değilim. İşte bu arayışımın sonunda bu yazıya karar vermek istedim. Facebook profil sayfasını değiştimek isteyen kullanıcılara bir faydam olsun istedim. Facebook.com un tasarımı sade ve sıradan geliyor bana. Tasarım yönünden eksik bulduğum facebook sayfasını hareketlendirip biraz renklendirmek herkesin hakkı diye düşünüyorum. Düşündüm ve bu durum için bir araştırmaya gireyim dedim. Bir çok sahte facebook grubunda araştırmamı sürdürdüm diyebilirim. Esasen sonunda olayın çözümünü buldum. Peki bu tema sayfasını nasıl aktif ediyoruz.  Hemen anlatımına geçeyim. Tema yapımcısı Jason Barnabe ye buradan teşekkür ediyorum.

Facebook Sayfasının Tasarımı Nasıl Değiştirilir?

Öncelikle, web tarayıcınız Internet Explorer ise ve hala siz bu tarayıcıyı kullanmaya devam edecek iseniz, kendinizi yanınızdaki camdan aşağa atabilirsiniz. Ayrıca bu yazıyı ise daha okumanıza gerek yok diye düşünüyorum. Facebook sayfanızı değiştirmeniz için web tarayıcınızın firefox olması gerekiyor. Bu konuda önce hem fikir olmak lazım. Facebook sayfanızı değişikliğe uğratacağınız bir firefox eklentisi ile bu işlemleri yürütebiliyoruz. Arkadaşlarlarınız; ” Senin facebook neden böyle açılıyor ? Olum Nasıl yaptın bunu ? Kızım sen nasıl yapabildin bunu ? ” gibi sorular yöneltecek. Hazırlıklı olun şimdiden :) Cevabını geç verin ama yine de verin. Facebook.com üzerinde bu sayfayı paylaşın.

Firefox için gerekli eklentiyi nasıl edinebilirim ?

Evet bu eklentinin adı Stylish. Stylish eklentisini bu adresden firefox eklentileri kısmına yükleyebilirsiniz. Kurulum işemini ilgili sayfa üzerinden başlatabilirsiniz. Kurulum otomatik olarak tamamlanır. Kurulumun ardından firefox u kapatıp yeniden açmanız gerekmektedir. Aktif olması için kimileri bilgisayarlarını yeniden başlatmak zorunda kalabiliyorlar. Bu gibi bir durum yaşar iseniz bilgisayarı yeniden başlatmalısınız. Aşağıdaki resimde kullanmış olduğum temanın örneğini görebilirsiniz.

Facebook.com Temasını Nasıl Değiştiririm ?

Facebook.com Temasını Nasıl Değiştiririm ?

Ben bu temayı kullanıyorum. Kullandığım temanın adı ” Facebook – Dark Static, transparency ” Siz istediğiniz temayı seçebilirsiniz. Bunun için bir çok seçeneğiniz mevcut. Temalarda ücretsiz ! Ayrıca XHTML bilginiz var ise kendi temanızıda kendiniz oluşturabiliyorsunuz. Sizler için bir kaç tema seçeneği sunmak istedim. Bu seçenekler benim hoşuma gidenler. Herkes farklı zevklere sahip. Beğenen de olabilir beğenmeyende.. Ben abartıya kaçmayacak transparan ( Arkasını Gösteren – Şeffaf ) temaları seviyorum.

Önerebileceğim temalar:
Facebook skin – Transparant blue 2010
Facebook Dark-N-Grey
Facebook – Dark Shiny Green

Yukarıda verdiğim linkteki temaların aktif olması için açılan sayfada bulunan ” Install with Stylish ” butonuna basarak yönergeleri takip etmeniz yeterlidir. Bu temaların aktif olması için stylish eklentisi ‘nin firefox tarayıcınızda kurulu olması gerektiğinden zaten bahsetmiştik. Herkese kullandıkları ya da kullanacakları tema için şimdiden hayırlı olmasını dilerim. Yorum yazmayı lütfen unutmayınız. Ve bu yazıyı facebook da arkadaşlarınız ile muhakkak paylaşınız. Sevgiyle kalın.

http://userstyles.org/styles/17747/facebook-dark-n-grey
Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar

20 Yorum Yapıldı

*