facebook.com uzantılı mail adresi nasıl alınır?

Facebook Mail Hesabı Aç

Facebook Mail Hesabı Aç

Evet arkadaşlar artık bu hizmet ile facebook oldukça populer hale geldi diyebilirim. Esaen bu hizmet facebook yetkilileri tarafından uzun zamandır uygulanıyor. Yeni bir şey olmamasına karşın, çoğu facebook kullanıcısı bu özellikten haberdar bile değil. Bu konu için bir çok soru geldiğinden, makaleyi yazma gereği duydum. isminiz@facebook.com şeklinde mail adresi alma olanağınız var. Aldığınız mailler direk olarak facebook mesaj kutunuz içerisine düşüyor. Oldukça hızlı bir mail servisi olduğunu belirtmek isterim size.. Anlatımı resimli olarak ve yalın bir dil ile anlatacağım. Amacım burada konuyu herkesin rahatça anlaması ve başarıya ulaşmasıdır.

Facebook.com uzantılı mail adresimi nasil açabilirim?
Öncelikle, facebook.com ‘da mesaj kutunuza bu adresden giriyorsunuz. Sonrasında mesajlarınızın listelendiği mesaj kutunuza ait sayfaya girmiş oldunuz. Aşağıdaki resimde kırmızı çerçeve içerisine alınmış olan butonu tıklıyorsunuz. Yani ” facebook e-posta adresini al ” yazılı butona tıklıyorsunuz. Bu buton ile işlemlere başlamış oluyorsunuz.

Facebook uzantılı mal adresi açmak

Facebook uzantılı mal adresi açmak

Evet bu botuna tıkladığınızda ikinci aşamada facebook sizden etkinleştirmek istediğiniz ve mail adresiniz olacak olan kullanıcı adını seçmenizi isteyecek. Daha önceden kullanıcı adı seçmiş olan kişilerin bu bölümü görmeme ihtimali var. Bu pencere görünmüyor ise lütfen paniğe kapılmayın. Mevcut kullanıcı adınız adresiniz olacaktır. Örneğin kullanıcı adınız ” abcd ” ise adresinizde abcd@facebook.com şeklinde olacaktır. Aşağıdaki görselde kırmızı çerçeve içerisinde olan bölüme kullanıc adınızı girmeniz gerekiyor ve sonraki adımı takip etmeniz gerekiyor.

Facebook uzantılı mail adresi açmak

Facebook uzantılı mail adresi açmak

E-postayı etkinleştir butonuna bastıktan sonra artık e-posta adresinizi kullanabilir hale getireceksiniz. Facebook mesajlar sayfasından yeni mesaj gönderirken; gönderdiğiniz kişinin mail adresini yazar iseniz, mesajınızı mail olarak karşı tarafa göndermiş olursunuz. Facebook’ un bu özelliğini de unutmamak gerek. Etkinlşetirme butonuna bastıktan sonra aşağıdaki görseldeki gibi bir uyarı ile karşılaşmış olmanız gerekiyor.

Facebook uzantılı mail adresi almak

Facebook uzantılı mail adresi almak

Sonraki butonuna basacak olur iseniz, sizi sms sistemleri ile ilgili ayarları yapmanız için yönlendirecektir. Ben sms sistemi ile ilgili bir yazı yazmadığım için, anlatımı burada kesiyorum. Daha sonrası sizin tercihinizde olan bir olaydır.

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

 • facebook-share
 • tweet-it
 • friendfeed
 • plus-it

yorumlar

10 Yorum Yapıldı
 • berkay dedi ki:

  facebook üzerinizden bilgilerinize bakarsanız mail adresinizi görürsünüz :)

 • menferit dedi ki:

  Kardeşim Eğer Face Hesabımız Çalınsa Bu Maille Nasıl Bağlantı kurup Bu Maile Şifremizi yolatabiliriz. Bu Mail Seinin Anlattığın Gibiyse hiçbi İşlevi Yok. Eski Mailimizin Şifresini Hatırlamıyoruz Diyelim Şifremiz Çalındı Nolacak.?

 • ozge asan dedi ki:

  iyide bu mail edresi nerden açılıyor. mailleri nerden goreceğiz bilgi verebilirmisiniz..?

 • Komik Oyunlar dedi ki:

  Evet aynen anlattığım gibi. Daha onceden bir kayıt yapıldı ise o buton cikmayabilir

 • Aşk sözleri dedi ki:

  ben denedim aynen dediği gibi

 • Buse dedi ki:

  Anlatmaya çalıştığınız makalenin en başından bir sorunu var bu adresten dediğiniz kısım mesajlara giriyor fakat üst tarafta e-posta adresi al sms gibi hiç bir şey yok. Bunun araştırmasını ne zaman yaptınız bilmiyorum ama sanırım siz eski sürümünden bahsediyorsunuz.

  • Aytaç Engin dedi ki:

   Hayır ben yaklaşık 10 gün önce bu işlemi yaptım. Eski sürüm ile ilgisi yok. Sanıyorumki, siz bu işlemi daha önceden yapmışsınız. O nedenle o butonlar çıkmıyor olabilir.


*