Facebook Yeni Profile Geçiş Yöntemi 2011

Bir çok arkadaşımdan, profilinizi o şekilde nasıl yaptınız gibi sorular geliyordu. Sanırım artık profili nasıl yaptığımı anlatmanın zamanı geldi de geçiyor. Bu bir sır değil tabiki. Bilgi her zaman paylaşıldıkça değeri artan bir şeydir ! düşüncesini savunuyorum. Makalemde sizlerde yeni bir facebook profiline nasıl sahip olacağınızı öğreneceksiniz. Yalnız burada bilmeniz gereken şu. Sizin bu sayfanızı başkaları görmüyor. Siz kendiniz facebook içerisinde, kendi profilinizi bu şekilde görüntülüyorsunuz. Ama yok arkadaş ! Ben hava atmak için sayfamı değiştiriyorum. O zaman kalsın.. diyorsanız hiç yazıyı okumaya devam etmeyin :)

Yaptığımız yeni profil, easen facebook ‘un kendi bünyesinde hali hazırda bulunan bir özellik. Siz yalnızca, zaman çizelgesi( Time-line) adını verdiğimiz profil sayfası özelliğini aktif etmelisiniz. Nasıl aktif ettiğimizi ve gerekli ayrıntıları aşağıda yer alan videoda detaylıca anlattım. Videoda anlatılanları uygulamanız yeterlidir. Internet Explorer 7 versiyonunda TimeLine çalışmamaktadır.

Facebook Yeni Profil Sayfası

Facebook Yeni Profil Sayfası

Facebook yeni profil sayfasına nasıl geçiyoruz ?
Öncelikle, Facebook developers sayfasına girmemiz gerekiyor. Bu sayfaya girdikten sonra, sayfada yer alan yeni uygulama opluşturma butonu ile işlemlere başlıyorsunuz. Yeni bir uygulama adı veriyoruz. Verdiğimiz isimin çok da bir önemi yok aslında. Kafadan bir isim atmanız yeterli. Yalnız sağ kısımda yeşil renkte avaible yazısının oluşması gerekmektedir. Bunu unutmayın. Daha sonrasında Open Graph kısmını aktif ederek zaman çizelgesi moduna geçiş yapmış oluyorsunuz. Aşağıdaki video da detaylı şekilde anlatımı yaptım arkadaşlar.

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

 • facebook-share
 • tweet-it
 • friendfeed
 • plus-it

yorumlar

102 Yorum Yapıldı
 • facebook istiyorum

 • ahmet dedi ki:

  facebook u kapatmama rağmen nasıl profile engine a kendiliğinden geçiş oluyor.anlam veremiyorum benim bilgilerimi ne hakla saklanırki ben istemediğim halde nasıl geçiş yapmışlar.butun face deki arkadaşlarım var ve ben olmasını ıstemıyorum. tamamen nasıl kapatırım bu hesabı lütfen yardım edermisiniz…

  • Aytaç Engin dedi ki:

   Hiç üye olmaman gerekiyor Ahmet hocam o zaman.. :) Adamlar ücretsiz bir servis sunuyor sana. Sende kabul edip üye oluyorsun. Facebook hesabının silinmesi diye bir olay yok biliyorsunuz.. Yalnızca pasif ediliyor. Facebook a özel olarak mesaj göndermen gerekiyor. Bilgilerin silinmesini istemen gerekiyoır..

 • mert dedi ki:

  FACEBOOK YAPAMIYOM

 • barış dedi ki:

  bu yni pırofil sistemi gercekten cok başarılı teşekkürlerimisunarve bu konuda sizi tebrik ederim

 • halil dedi ki:

  hemen gecmek ıstıyorum

 • murat kurnaz dedi ki:

  çok güzel olmuş

1 3

*