Facebook ‘un Filmi – The Social Network

Facebook Filmi

Evet facebook.com un filmi geliyor. Resmi olarak ilk fragmanı yayınlanan filmin adı “The Social Network” ve yönetmeni ise David Fincher. Başrolde oynayan oyuncu ise, Jesse Eisenberg olarak göze çarpıyor. Jesse Eisenberg ; tahmin edeceğiniz üzere bu filmde , Facebook.com un kurucusu ve yapımcısı genç Amerikalı girişimci  Mark Zuckerberg ‘i oynayacak.

Edinilen bilgilere göre Mark Zuckerberg, filmde kendisinin konu alındığı senaryodan hiç de memnun değil. Kendisini para meraklısı, ve kadın düşkünü bir tip olarak göstermeleri onu hayli rahatsız etmiş durumda. Mark Zuckerberg, şimdilik sorulan sorulara cevap vermiyor ve sessiz kalmayı tercih ediyor.

Filmin sloganıda hayli ilginç görünüyor. “You don’t get to 500 millon friendswithout making a few enemies”. Sloganda ” Bir kaç düşman edinmeden, 500 milyon arkadaşa sahip olamazsın ” mesajı veriliyor. Film Ekim ayında vizyona girecek ve tahmin ediyorumki ,yeni bir gişe rekoru daha bu film sayesinde kırılacak. Film yapımcılarından alınan bilgilere göre; Amerika ve Kanada için vizyona giriş tarihi, 1 Ekim 2010, Rusya için ise 25 Kasım 2010 olarak belirlenmiş . The Social Network (sosyal ağ) için Türkiye vizyon tarihi ise henüz  açıklanmamış olmasına rağmen, Amerika ile aynı tarihlerde çıkacağı muhtemel. Filmin çekimleri, Amerika’nın Massachusetts eyaletinde gerçekleştiriliyor.

Get the Flash Player to see this content.

Fragmana dikkat edecek olursanız, girişte oldukça büyük pixel parçacıklarının yer aldığını göreceksiniz. Ve ekranda bazı terimlerin sırayla yansıdığınıda göreceksiniz. Burada vurgulanan bazı  anahtar sözcülere (keyword) dikkat çekiliyor.  Dahi, Öncü, Hain, Milyarder gibi terimlerin yer aldığını farketmişsinizdir.  Arka planda geçen repliklerde bir o kadar ilginç. En ilginç replik ise,  “Bir saatte 22 bin üye mi kazandın?” sorusu. Fragmanda film ve filmin konusu hakkında bir çok detay aslında veriliyor. Bu detayların bize sunuluş şekli oldukça ilginç . Yönetmeni çok başarılı bulduğumu söyleyebilirim. Ekim ayını dört gözle bekliyoruz.

The Social Network
Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar


*