Gelecek – The Future – Nufus artışı ve islamiyetin gelişimi belgeseli

Avrupanın Nufusu

Facebook.com adlı dünyanın en çok beğenilen ve ziyaret edilen sosyal paylaşım sitesinde paylaşılan ve bir çok kişinin izlediği bu video aslında gelecekte bizleri nelerin beklediğini ve dünyadaki nufus artışının matematiksel olarak işlendiği bir belgesel. ” The Future ” adlı bu belgesel, ülkelere göre doğurganlık oranları ve bu doğurganlık oranları ile kültürlerin ileriki nesillere aktarılıp aktarılamayacağı konusunda konuları içeriyor.

Belgesele göre Avrupa nufusu tehdit altında ve 25 yıl içerisinde kültürlerinin tamamen yitirebilecek bir konumda olacaklarından bahsediliyor. Müslümanların doğurganlık oranları ki nitekim bu oranları en etkili olarak yükselten Türkiye nufusu videonun en önemli konularından biri.

Zaten benimde bu yazıyı yazmamda etken olan bizi yakından ilgilendiriyor olması idi. Dünyada sürekli olarak dengelerin değiştiğini ve büyük bir hız ile İslami camiyanın büyüdüğünü, son 10 yılda ise büyük bir nufus patlamasının gerçekleştiğini iyi biliyoruz. Bu nufus patlaması ve Türkiye nufusunun % 50 den fazlasının genç nufus olması, bizi en gözde ülkelerden biri yapıyor. İleriki neslillere kültürümüzü aktaramama gibi bir derdimizin olmadığı aşikar. Sizleri video ile başbaşa bırakıyor ve yorumlarınızı almayı ümit ediyorum.

Get the Flash Player to see this content.

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar


*