Blog Okurlarına Duyuru – Buralardayım :)

Arkadaşlar bir yere gitmedim buralardayım. Bana sürekli mailler atan ve cebimden arayan arkadaşlara itafen yazıyorum bu yazıyı. Uzun zamandır makale yazmıyordum. İnternet sektöründen uzaklaştım. Uzun zamandır internetten kopuk halde yaşıyorum. Blog dosyalarına bulaşan virüslerde cabası olsa gerek. Virüs olmasına rağmen günlük 15 bin üzeri hit alan bir blog olarak da rekora koşuyorum. İnsanlar virüs olsa da siteye girmeyi amaç edinmişler. :) Teşekkür ederim. Virüslü blogumu da seviyorsunuz demek..

Daha önceki makalelerimden birinde de bu konuda sıkıntı yaşayan arkadaşlara çözüm olması açısından bir kaç şey yazmıştım. Artık o çözümleri aşan yöntemler bulmuş yaramaz yazılımcı adamlar.. Onunda çözümü var.. Bir web sitesinde virüslerin yerini tespit edebileceğiniz online olarak çalışan bir site var. Bir çok insan da bu yöntem ile sitelerine bulaşan virüsleri temizlemişlerdi.  ” Mum Dibine Işık Vermez  ” diyen atalarımız çok doğru söylemiş olsa gerek, kendi bloguma bulaşan virüsleri silmeye vaktim bile olmamıştı. Blogumda bulunan dosyalara sızmak isteyen yerli ve yabancı yaramaz insanların yol açtığı bazı hasarları da anca düzeltebildim diyebilirim. Değişik adlarda birçok php dosya yüklemesi yapmaya çalışmışlar ve başarısız olmuşlar. Başarılı oldukları bir çok dosya da çalışmamış. Neyse yeni yeni araştırarak gördüğüm onca şeyi yapan arkadaş hiç rahat durmamış. İnternet sektöründen oldukça kopmuş durumdayım. Bir zamanlar internet sektörünün en önde gelen isimlerinden biri idim. Şimdi asıl mesleğim olan İç Mimarlık alanında konuşulan biri olma yolunda ilerliyorum. Nişanlandım. Dünya evine girme yolunda ilerlemeye karar verdim. :)

Bu manada uzun zamandır blog da yazı yazmıyordum. Hem parmaklarımın pasını da silmiş olayım diyorum. Blogda yazı yazmaktan ve neticesinde internetten kopmuş olduğum bu zaman zarfında, İç Mimari alanda 200 ün üzerinde proje yaptım ve ” Avrupanın En İyi Ofis Mimari ”  ödülünü aldım.  Daha sonrasında Uzman TV uzmanları arasında yer alarak bir çok insana hizmet veremeyi amaçladım. Bir çok TV Kanalında ve dergide röportajlarım yayınlandı. İstanbulda yerleşkesi olan bir çok Holding in ve eğitim kurumlarının iç mekan tasarımlarını ve uygulamalarını üstlendim. Daha sonrasında Kurucu ortaklarından biri olarak Novarch Mimarlık ‘ı kurduk. Sonrasında e-ticaret ayağımız olan dekodunya.com u kurduk. Türkiye ‘ nin en hızlı büyüyen web platformlarından biri olarak % 450 büyüme kat eden dekodunya.com açıldığı ilk 2 ayda satış rekorları kırarak internette dekoratif ürün satan ender ve kaliteli web siteleri arasında yerini aldı.

Bugün bu yazıyı yazdığım ofisimde parmaklarımın pasını atarken, bu yazıyı okuyan sizlere teşekkür etmeyi de isterim. Onca zaman sonra blog da yazı yazabilmek ve bu yoğunluk arasında bu yazıyı yazmaya zaman ayırabilmek beni de çok mutlu etti. İnternet ve Hosting sektörü konusunda ki eğitim makalelerine duyulan ilgilinin farkındayım. Google Analytics tüm verileri bana sunuyor. Daha çok eğitim yayınlamak ve sizleri daha da bilgilendirmek isterim. İnanın bu yazıya döktüklerim buz dağının görünen kısmı. Herkese çok çok selamlar.. Sağlıcakla kalın. Görüşmek üzere..
yazi

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar


*