Google saldırgan site listesinden sitenizi çıkartma yöntemi

saldirgan-site-uyarisinden-kurtulmaSaldırgan olarak google tarafından listelenen web sitelerine ; firefox, google chrome yada google.com.tr üzerinde yaptığınız aramalarda listelenen siteler aracılığı ile girmeye çalışırsanız. Aşağıda yer alan uyarı gibi bir uyarı ile karşılacaksındır.

Uyarı– bu siteyi ziyaret etmek bilgisayarınıza zarar verebilir!

İlk yapmanız gereken Google Webmaster Araçları Türkiye  Sayfası ‘na açmış olduğunuz üyeliğiniz ile giriş yapmanızdır.

Bu sorunu halletmek aslında çok ama çok kolay. Google sizlerin ve izleyicilerinizin güvenliğini sağlayabilmek için bu servisi oluşturmuştur. Ve bu servis sayesinde bu tip iframe virüslerin çoğalması bir nebze engellenmiştir. İnternet Explorer kullanıcılarında bu tip bir uyarı geç de olsa başlatılmıştır fakat google un verdiği hizmet kadar kalitelideğildir.

Sitenizi Saldırgan Site Listesinden Çıkartma Yöntemi :

Öncelikle yapmanız gereken google üzerinde bir hesaba sahip olmanızdır. Bu hesap sayesinde google un bizlere sunduğu bir çok yararlı hizmetide edinmiş olacaksınız.

Ardından bu servise sitenizi ekleyin ve akabinde sitenizi doğrulatın. Bu doğrulama siteniz size ait olduğunu kanıtlamaktadır. Size vereceği kodu ister sitenize eklersiniz ya da size verdiği html uzantılı dosyayı ftp aracılığı ile ana dizine kopyalarsınız. Google 2 şekilde doğrulama sistemi sağlamaktadır. Doğrulama sistemini düzgünce yapmadan işlemlere başlayamazsınız. Sitenin size ait olduğunu kanıtlayan kıstas budur.

Sitenizi doğrulattınız ve şimdi sıra kötü amaçlı yazılımların tespitine geldi. ” Kötü Amaçlı Yazılım” uyarısına tıklayarak, sitenize bulaşmış olan kötü amaçlı kodları görebilirsiniz. Görmüş olduğunuz bu kodları sayfalarınızdan tek tek silmeniz gerekmektedir. Temizlik işlemini yaptıktan sonra ” Siteyi tekrar değerlendirme “ seçeneğine tıklıyorsunuz. Ve bu sayede google sizin sayfalarınızı yeniden test ediyor. Zararlı bir içerik bulmadığı takdirde siteniz saldırgan siteler listesinden çıkartılıyor. Eğer temzileme işlemini doğru bir şekilde eksiksiz yaptı iseniz, siteniz bir kaç gün içerisinde saldırgan site listesinden çıkartılacaktır. Sitenizin yeniden değerlendirilme işlemini hızlandırmak için bu siteyi kullanabilirsiniz.

Sorunsuz ve başarılı bir web sitesi sahibi olmak dileği ile… İyi Çalışmalar.

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar

9 Yorum Yapıldı

*