Google Trends Türkiye ‘de hizmete girdi

google-trends-türkiye

Google web aramalarında en çok aranan kelimeleri bölge ve tarih kıstacında kullanıcılarına sunduğunu biliyoruz. Bu hizmeti ” Insights for Search ” adı altında Amerikada hizmete vermiş fakat  bu hizmetin Türkiye ayağı henüz oluşutrulmamıştı. Google yaklaşık 1 haftadır bu hizmeti sunmaya başladı.

Google İstanbul ofisi yaptığı açıklamada verdikleri istatistiki bilgilerin dışında gelecekte aranabilecek kelimelerin popüleritesinide ölçmei hedeflediklerini ve bu konuda hizmet verdiklerinide açıkladı.

Google Araştırma ve Geliştirme ( AR-GE) sorumlusu Yossi Matias şunları söyledi  ”Dünya üzerinde web tabanlı yapılan tüm arama girişimlerinde, hangi bölgelerde ve hangi tarihlerde kişiler için nelerin ilginç olduğunu görebilirsiniz. Değişen trend(populer) kelimeleri inceleyebilmek hem insanlar için hem de reklam ve pazarlama dallarında görevli insanlarımız için çok geniş bir bilgi hazinesidir.”

GOOGLE TRENDS

 

ARAMASI YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

 


Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar

12 Yorum Yapıldı

*