Google un Projesi 10 üzeri 100 oylamaları artık son buluyor

google-10-uzeri-100-projesi

Google Projesi 10 üzeri 100 – 10 üssü 100 -10100

Merhaba arkadaşlar, google kendi başına bir buluş, bir eser olmasının yanında, yeni eserlere ve buluşlara olanak sağlayacak bir platform olma özelliğinide kendi bünyesinde taşıyor. Geçen yıl google un ” Gelin Projelerinizi Hayata Geçirelim ” fikri ile yola çıktığı kampanyası için başvurular . 20 Ekim Ekim 2008 ‘de son bulmuştu. Kişilerin başvuruları sonucunda Proje 10100 olarak oluşturuldu ve halen devam etmekte olan projeler oylanıyor. Proje olarak seçilen fikirlere Google Şirketi tam 10 Milyon Dolar lık bütçe ayırdı.

Google yeni fikirlerin su yüzüne çıkmasını istiyor. Google ziyaretçilerin oyuna sunduğu projeleri bu sayfa da ziyaretçilerin hizmetine sunuyor. Üstelik sayfa türkçe olarak hazırlanmış bile. Bu proje hakkında kafanızda onlarca soru belirdi biliyorum. Buyrun tüm bu soruların cevabı için buradaki sayfayı takip edin.

Proje esasen 8 kategoriden oluşmaktadır. Bu kategoriler sırasıyla ; Topluluk , Fırsat, Enerji, Çevre, Sağlık, Eğitim, Barınma ve diğer olmak üzere 8 kategori çatısında yürütülmekteydi. Bu kategorilere göre başvurular alındı ve şu anda oylama yapılmak üzere Google Proje 10 üssü 100  sayfasında hizmete sunuldu.

Projeleri oylamak için lütfen tıklayınız.

Oy Vermek İçin Son Tarih 8 Ekim 2009

Proje Hakkında Merak ettiğiniz Extra bir şey var ise
Project10tothe100@google.com
adresine ingilizce olarak mail atabilirsiniz.

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar

1 Yorum Yapıldı

*