Görünürlük Projesi ’09 kapsamında 60 a yakın el feneri ile aydınlatma yapıldı

gorunurluk-projesi-2009
gorunurluk-projesi-2009

Avrupa’da başarı ile uygulanan Guerrilla Lighting etkinliği,  Professional Lighting Design Türkiye ile bir ilke imza attı. Adından da anlaşıldığı gibi gerilla olarak adlandırılan insan topluluklarının ellerine aldıkları çeşitli renkte el fenerleri ile yapıları aydınlatma hareketleri  oldukça büyük ilgi görüyor.

” Guerrilla Lighting “ olarak adlandırılan bu uluslararası aydınlatma projesinde ışıklandırma tamamı ile ellerinde el feneri olan insanlar ile yapılıyor. El fenerine sahip aydınlatıcı bu insanlara gerilla ve bu harekete de gerilla ışıklandırması deniyor.  ” Guerrilla Lighting “ Türkiye’ de gerçekleştirilen bu projede, 60 a yakın gerilla görev almış ve olağan üstü efektler ile donatılı bir ışıklandırma elde edilmiş. Birçok insan bunu canlı olalrak izleme imkanı bulmuş ve çok ilgi görmüş. Kullanılan büyük fenerler ve taşınabilir aydınlatma elemanları ile, Galata Meydanı’ndaki Beyoğlu Belediyesi Binası, Beyoğlu Vergi Dairesi,  Sarkuysan Binası ve Galata Kulesi aydınlatıldı. Bu proje 400 kişi tarafından ilgi ile izlendi ve çok beğenildi.

galata-kulesi-aydinlatma-isiklari

Görünürlük Projesi '09

tarihi-binalarin-aydinlatilmasi

Görünürlük Projesi '09

tarihi-binalarin-aydinlatilmasi-gerilla-hareketi

Görünürlük Projesi '09

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar


*