Hakkımda

Aytac Engin

30.04.1985 Çayeli/ Rize doğumluyum. İstanbulda yaşıyorum. Ticaret hayatıma, 2006 yılında Zed Teknoloji kurucu ortağı olarak hosting sektöründe iyi bir kariyer sahibi olarak başladım ve 3 yıllık bir süreç sonunda 2008 in sonunda Zed Teknoloji ‘yi devrettim ve Sadece Hosting Veri Merkezi‘ nde Sistem Yöneticisi olarak çalışmaya başladım. Sonrasında aldığım ani bir karar ile, kendi mesleğim olan iç mimarlık üzerine yoğunlaşmayı tercih ettim. Burotime İstanbul Avrupa yakası şubelerinden Zivella Ofis Mobilyaları markasının sorumlu iç mimarı olarak göreve başladım. 1 yıllık bir çalışma temposunun

arından kurucu ortakları arasında yer aldığım Novarch Mimarlık firması ile kariyer hayatıma devam etmeyi tercih ettim.  Uluslararası bir çok proje için Novarch kurucu ortaklığından ayrıldım. Şu anda Enka İnşaat A.Ş. de İnce İşler Şefi olarak görev yapmaktayım.

Eğitim ve Öğretim geçmişim:

İ.M.K.B. Rize Pazar Anadolu Lisesi mezuniye sonrasında; Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İç Mimarlık Bölümünü kazandım ve eğitimimi tamamladım. Eğitim hayatımdaki süreçte uluslararası düzeyde ün kazanmış bir çok tasarımcı ve işinde uzman kişiler ile tanıştım ve bilgi paylaşımında bulundum. Örnek olarak; bakınız Steve Diskin. Üniversitedeki eğitim sürecim boyunca oldukça başarılı bir öğrenci çizgisi çizdiğime inanıyorum. Üniversitede aldığım bölüm birinciliğim eğitim hayatımın en tatlı dönemlerine ışık tutmuştur.

Yabancı Dil Bilgisi:

Okuduğum ünüversitenin % 100 ingilizce eğitim vermesi ve Anadolu lisesi çıkışlı olmamdan kaynaklanan ingilizceye eğilimim sayesinde İngilizceyi çok iyi düzeyde konuşabiliyor ve yazabiliyorum. Fransızcayı basit düzeyde konuşmaktayım.

Teknoloji Alanındaki Girişimlerim:

Bir Mimar ya da İç Mimar çok yönlü olmak zorundadır. Çok yönü olmayan bir kişi zaten mimar ya da iç mimar olamaz. Bu bağlamda her zaman bir mimar ya da iç mimarın ikinci bir işi bulunur. İnternet benim için 12 yıllık bir tutku. Her geçen gün kendimi geliştirdiğim ve büyük zevk aldığım bu ortamda 12 yıldır yapmış olduğum çevrenin ve bilgilerimin ışığında Zed Teknoloji Bilgisayar ve İnternet hizmetlerini 2008 in 8 ci ayında resmi olarak faaliyete geçirdim. Zed Teknoloji alanında öncü bir çok hizmet ile binlerce insana hizmet vermekte ve başarılı gelişimi her geçen gün artırmaktadır. Zed Teknoloji ‘yi mesleğime daha yoğunlaşmak adına devrettim. İnternet sektöründe girişimlerim ve çalışmalarım şu anda da devam etmektedir.

Android Oyunlarıma göz atabilirsiniz. Uzay Yolculuğu ve Parmak basketbolu

Hakkımda:
24 saatin yaklaşık 10 saatini teknolojiye ayırıyorum. Buna rağmen a-sosyal bir insan değilim. Gezmeyi , eğlenmeyi seven ve ön yargılardan arınmış bir yapım var. Herkes ile iyi anlaşabilen ve kalp kırmamaya özen gösteren biriyim.

 

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar