Hint kınası nasıl yapılır? Geçici dövme nasıl yapılır?

Hint Kınası Nasıl Yapılır? Geçici Dövme Nasıl yapılır?

Geçici Dövme

Geçici Dövme

Merhabalar arkadaşlar uzun zamandır sanat kategorisi için yazı yazmıyordum. Bende gençlerin hobi olarak ilgilenebilecekleri ve hatta bu işden para bile kazanabilecekleri bir yöntem anlatayım dedim. Ben zamanında çok ilgilenmiştim. Gerçektende iyi para getiren bir hobi. Dövme başına 5 TL alsanız bile karınızdır. Maliyeti hiç birşey değil çünkü. Evet hint kınası ile geçici dövme nasıl yapılıyor ve dövmeciler nasıl bu kadar güzel desenler ortaya çıkartabiliyorlar.

Evet hemen yöntemi anlatmaya başlıcam arkadaşlar. Şimdi öncelikle teknolojiden muhakkak yararlanıyoruz. Zaten hint kınası ile her türlü deseni birebir yapabilirsiniz. Örneğin bilgisayarınızdan bir çıktı alıyorsunuz. Ve bu çıktıyı siyah beyaz olarak kolunuza, belinize, sırtınıza v.b yerlerinize yapmak istiyorsunuz. Hint kınasının bu kadar tutuluyor olmasının nedeni ise 15- 20 günde silinip gitmesi. Diğer dövmeler ömür boyu vucutda kaldıkları için herkes cesaret edemiyor ve bu yüzden hint kınası kadar ilgi görmüyor. Özellikle yaz aylarında sahilde büyük etki yaratan hint kınası ile yapılan bu dövmeler bu nedenle gençler tarafından çok ilgi görüyor.

İhtiyacımız olan malzemeler oldukça basit ve heryerde bulunabilecek malzemeler. Bu malzemeler; Tabiki Hint kınası, Oksijen suyu, Koltuk Altı Stick, Aydınger Kağıdı, Dövme Deseni, Stabilo Kalem ( Cama yazan kalem ), ve Kürdan. Evet arkadaşlar malzemeler oldukça basit ve bulunamayacak türden malzemeler değil. Zaten yapacak olduğunuz iş de çok basit.

Hint Kınası Nasıl Yapılır? Geçici Dövme Nasıl yapılır?

Bahsettiğim malzemelerden Hint kınasını oksijenli su ile güzelce açıyoruz. Kıvamı balçık gibi olması gerekiyor. Çok sulu değil çok da kuru değil. Kürden ile güzelce sürülebilicek ama vucutdan akmayacak şekilde olması gerekiyor. Eğer herhangi bir akıntı olacaksa elinizde bir adet pamuk bulundurun. Akan kısımlar vucutda iz bırakmadan silin.

Hint kınasını açıyorsunuz ve bir kenara koyuyorsunuz. Hint kınası 1 gazozun kapadığında açılabilir. Bir gazoz kapağında seyreltilen hint kınası 6-7 kişiye dövme yapacak miktardadır. O nedenle tutupda bardak içinde açmayın. Hint kınasına yazık. Açtığınız hint kınasını uygulayacağınız yere deseni nasıl çıkartıyoruz. Hemen onu anlatalım.

Aydınger kağıdını, bilgisayardan aldığınız çıktınun üzerine koyuyorsunuz ve Stabili Kalem ile üzerinden geçiyorsunuz. Kağıdı çokda fazla bekletmeden. Koltuk altı stick ile uygulayacağınız bölgeyi işliyorsunuz. Sonra üzerine çizdiğiniz desen vucudunuza gelecek şekilde yapıştırıyorsunuz iyice bastırıyorsunuz ve o desen vucudunuza geçiyor.

Sonrasında işlemler zaten basit. Kürdanı hint kınasına batırıyor ve deseni uyguluyorsunuz. Bu zamanla sizde büyük heycanlar uyandıracak ve o kadar büyük bir zevk alacaksınızki sizde buna inanamayacaksınız. Belkide bu işden çok da güzel paralar kazanacaksınız. Hadi hayırlısı bakalım.

Geçici Dövme Nasıl Yapılır? [VİDEO ]

Get the Flash Player to see this content.

Geçici Dövme Nasıl Kurutulmalıdır ? [VİDEO]

Get the Flash Player to see this content.

He bu arada fön makinası ile kurutup soğuk su ile yıkayabilirsiniz. Fön makinası ile kurutursanız soluk bir renk olur. Kendi halinde kurumasına izin verirseniz ( yaklaşık 1 saat) renkler daha canlı ve koyu olacaktır. Size tavsiyem kurutma makinası değil, kendi kendine kurumasına izin vermenizdir.

Bedava Hint Kınası Dövme Desenleri İndir

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

 • facebook-share
 • tweet-it
 • friendfeed
 • plus-it

yorumlar

165 Yorum Yapıldı
 • uğur dedi ki:

  şimd ben 3 sene önce yapıyordum yaşadığım üniversitenin yurdundan istek geldi eskiden keyfe yapıyordum şidi ticarete dökeceğim için endişelendim… biraz daha kalıcılı olması için mürekkepli kalemi sormak istedım. :)

 • uğur dedi ki:

  hınt kınasını murekkebı de mı var ?

 • gizem dedi ki:

  kuruduktan sonra yıkadığımızda rengi tam olarak ne oluyor? zaman geçtikçe solma olur ama rengi değişir mi?

  • Aytaç Engin dedi ki:

   Uyguladığınız yüzeyde; kınanın kurumasının ardından, 45 dakika kadar bekletmeniz iyi olacaktır. Normal şartlarda 1 ayda solma yapıyor. Ama sürekli denize giriyor ve duş alıyor iseniz bu süre 15 güne kadar inmektedir.
   Rengi siyahdan kahverengiye dönüyor.

 • A/10C ünlü tayfası =) dedi ki:

  çok sağolasın ellerin dert görmesin çok yardımcı oldun.

 • lale dedi ki:

  Kürdan ile uygulama nasıl yapılıyor ? ben deniyorum ama kürdan ile yapamıyorum . Kulak çubuğu ile denedim bu sefer çok kalın olduğu için istediğim şekli veremiyorum. Kürdanla nasıl uygulanıyor bilgi verirseniz sevinirim ..

  • Aytaç Engin dedi ki:

   Kürdanı hint kınasına batırıp, ucuna bulaşan kısmı ile uygulamayı gerçekleştireceksiniz.

   Saygılarımla..

 • davetiye dedi ki:

  teşşekkürler kalıcı dövmeler sorunlu oluyor

 • suleyman dedi ki:

  sinan kardesım daha uzun kalmasını istıyosan murekkeplerı var onlar 6 ay flan gıdıyo…

 • suleyman dedi ki:

  abicim bende yapıyorum bunu ama gercek dovmeye doncem benım merak ettıgım hınt kınası oksıjen suyuna ilaven alman tasıda kullanılmıyomu ben bu gune kadar hep ole yaptım…

 • sinan dedi ki:

  Daha uzun bir süre kalabilirmi ya :(

 • Sanal Forum dedi ki:

  cok guzel bir paylasım bende merak ediyodum konuyu okuyanlarda aydınlanacaktır.

1 2 3 4

*