İnsanlarda üreme nasıl gerçekleşir? HD kalitede rahim gelişimi

anne-karninda-bebek-gelisimi

” ALLAH ın kudretini bilmek herkese nasip olsun İNŞALLAH ” diyerek yazıma başlıyorum. ALLAH ın varlığını ve kudretini görmek isteyene sebep olacak çok olay var diye düşünüyorum. Sperm olarak başladığımız yolculuğumuz, bunlardan birine örnek olarak gösterilebilir. Her bir birey bu yoldan geçerek bugün ki yetişkin halini aldı. HD kalitede bir animasyon ile yaradılış mucizesinin nasıl gerçekleştiğini aşağıdaki video dan izleyebilirsiniz.

Get the Flash Player to see this content.

 

Kuran-ı Kerim ‘de Ayetler ile yaratılış hakkında bize gönderilenler:

” Şüphesiz Biz insanı, karmaşık olan bir damla sudan yarattık. Onu deniyoruz. Bundan dolayı onu işiten ve gören yaptık. ”

(İnsan Suresi, 2)

 

“Allah, gökleri ve yeri yaratan ve gökten su indirip onunla size rızık olarak türlü ürünler çıkarandır… Ve güneşi ve ayı hareketlerinde sürekli emrinize amade kılan, geceyi ve gündüzü de emrinize amade kılandır. Size her istediğiniz şeyi verdi. Eğer Allah’ın nimetini saymaya kalkışırsanız, onu sayıp-bitirmeye güç yetiremezsiniz. Gerçek şu ki, insan pek zalimdir, pek nankördür.”

(İbrahim Suresi, 32-34)

 

” Sizleri Biz yarattık, yine de tasdik etmeyecek misiniz? Şimdi (rahimlere) dökmekte olduğunuz meniyi gördünüz mü? Onu sizler mi yaratıyorsunuz, yoksa Yaratıcı Biz miyiz? ”

(Vakıa Suresi, 57-59)

 

” Andolsun, Biz insanı, süzme bir çamurdan yarattık. Sonra onu bir su damlası olarak, savunması sağlam bir karar yerine yerleştirdik.
Sonra o su damlasını bir alak (embriyo) olarak yarattık; ardından o alak’ı (hücre topluluğu) bir çiğnem et parçası olarak yarattık; daha sonra o çiğnem et parçasını kemik olarak yarattık; böylece kemiklere de et giydirdik; sonra bir başka yaratışla onu inşa ettik. Yaratıcıların en güzeli olan Allah, ne yücedir. ”

(Müminun Suresi, 12-14)

 

” İnsan, ‘kendi başına ve sorumsuz’ bırakılacağını mı sanıyor? Kendisi, akıtılan meniden bir damla su değil miydi? ”

(Kıyamet Suresi, 36-37)

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar


*