Iphone a özel zil sesi ekleme – Size özel melodi

Itools + Itunes işbirliği ile mükemmel zil sesleri

Iphone kullananlar bilirler. Iphone kendi listesi dışında bir melodiye izin vermiyor. Siz size özel bir melodi ile telefonunuzu şekillendirmek isteseniz bile, iphone zil sesleri listesinin dışında bir şey seçemiyorsunuz. Bu sorunun çözümü konusunda araştırmalarımı sürdürürken arkadaşımın tavsiyesi üzerine Itools programını indirdim. Bilgisayarıma kurdum ve Game Of  Thrones un dizi müziğini telefonuma zil sesi olarak ayarladım. Şu anda gayet memnunum. Çok da güzel oldu diyebilirim.

Programı nasıl kullanıyoruz?

Öncelikle programı kullanmanız için bilgisayarınızda Itunes un kurulu olması şart. Çünkü bu program itunes yardımı ile çalışıyor. Itunes bilgisayarınızda yüklü değil ise hemen yükleyiniz. Zaten son derece basit bir işlem. Itunes kurulu olan bilgisayarınız olduğunu varsayarak anlatmaya devam ediyorum. Melodi yüklemesini Iphone cihazınıza yapacak olan Itools programını buradan indirin. Program .zip dosya olarak inecektir. 3,1 mb olacak kadar da küçüktür. Zip dosyadan exe uzantılı dosyanızı masa üstüne çıkartın ve çalıştırın. Kurulum gerektirmez. Kesinlikle virüs v.b. zararlı bir şey içermez.

Programı çalıştırdığınızda, önünüze tıpkı aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır. Bu ekranda gördüğünüz üzere, sadece zil sesi değil bir çok özelliği içeren bir programcık olduğunu fark edeceksiniz. Konumuz zil sesi olduğu için anlatıma devam ediyorum. Resimli anlatım ile anlatımı pekiştiriyorum. Yalnız melodiyi hazırlayıp Save and Import butonuna bastıktan sonra program üzerinde Iphone çıkış butonuna muhakkak basınız. Kabloyu direk çıkarır iseniz yapılan işlem iptal olacaktır. 2. resimde çıkış butonu işaretledim.

iphone-melodi-yukleme1

Görselde işaretli butonuna basarak melodi olarak düzenleyeceğiniz Mp3 dosyasını hazırlayacaksınız. Aşağıdaki görselde yer alan ekranın aynısı ile karşılacaksınız.

iphone-melodi-yukleme2

Choose butonu ile mp3 dosyanızı seçin. Preview butonuna bastığınızda müziğiniz çalmaya başlayacaktır. Siz müziğin belli bir bölümünü kesip melodi yapabilme imkanına sahipsiniz. Kesecek olduunuz bölümün başlangıç ve bitiş noktasını Makas işaretli simgeleri saa sola oynatarak belirliyorsunuz. Belirlediğiniz alanlar tamam ise sağ altdaki Save and İmport seçeneğine basıyorsunuz ve melodi olarak Iphone gönderilmiş oluyor. Bu aşamadan sonra kabloyu çıkartmayınız. İşlem iptal olur. Önce çıkış butonuna basın ve sonrasında cihazınızın kablosunu çıkartın. Ben Game Of Thrones dizi müziği Ice and Fire adlı müziği melodi olarak seçtim. Sizde size uygun bir melodi belirlersiniz. Iphone da ayarlar menüsünde , Sesler sekmesinde yer alan Zil Sesleri menüsünden melodinizi belirleyebilirsiniz.

iphone-melodi-yukleme3

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar


*