Iphone5 ile gelecek yeni özellikler – Concept Tasarım

Aslında Apple kullanıcısı olan çoğu kişi bu yazıyı heycanlı bir şekilde okuyacak. Bunu iyi biliyorum. Iphone 5 ne zaman çıkacak, acaba nasıl bir şey olacak diye harıl harıl internetde araştırma yapanlara rastlıyoruz. Bende bir apple kullanıcısı olarak şunu belirtmeden geçemeyeceğim. Hakaten Apple ‘ın kullandığım tüm ürünleri benim ihtiyacımı fazlası ile karşılıyor. Fakat Apple tarzı itibari ile hep üst düzey özellik ve tasarım barındıran ürünler tasarladığı için, kullanıcılarını sürekli bir beklenti içinde bırakıyor. Bu beklenti açlığı hiç bitmeyen bir açlık halini aldı diyebilirim.

Iphone 5 ile neler yapabilirler diye düşününce insanın aklına çok fazla bir şey gelmiyor aslında. Adamlar zaten yapılabilecek herşeyi yapmış diyebiliyoruz. Bende kolları sıvadım ve 3dmax üzerinde bir concept tasarım yapmaya karar verdim. Apple ‘ın Iphone tasarımcısı ben olsaydım yeni Iphone modelini nasıl tyasarlardım diye kendime sordum. Öncelikle tuşların yerini değiştirir ve cihazı daha ince yapardım dedim. Sanırım bu 2 özellik Iphone 5’e  yeni bir model olma yolunda büyük katkı sağlayacak diye düşünüyorum. Sizlerde yorumlarınızı konu altındna paylaşır iseniz çok mutlu olacağım.

iphone5 yeni model

iphone5 yeni tasarım

iphone5

iphone5

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

 • facebook-share
 • tweet-it
 • friendfeed
 • plus-it

yorumlar

6 Yorum Yapıldı
 • Boran Teknoloji dedi ki:

  Öncelikle Apple in flas web sitelerine giremiyor olması başlı başına büyük bir sorun.İllede ilave programlar kullanmak gerekiyor. Mesela İpad de puffin free web browser kullanmıyorsanız, kısaca kendi üzerinde bulunan SAFARİ kullanacaksaniz flash web sitelerine giremeyeceksiniz demektir.Buda bazı video sitelerinde sorun yaşarsınız demek oluyor. Ayrıca bu sorun tüm Apple ürünlerinde karşılaştığımız bir durum. İphone dada bu sorun var.Kamerası ise bu özellikleri taşıyan bir telefona yakışmıyor, bircok uygulamayı ucretsiz alabiliyorsunuz ancak %80 oranında ücretli, kısaca sayılabilecek birçok negatif yanı varken bu kadar pahalı olması ve ilgi görmeside çok tuhaf bir durum.
  APPLE ile SAMSUNG KONUŞURLAR ; Samsung; Ben android sistemlerde piyasanın %53 ünü kapsıyorum,ya sen ?
  Apple; Doğru söylüyorsun ama ben hala %22 sini aldığım piyasaya tek bir ürünle giriyorum.Sen onlarca ürünle :)
  İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM

 • murat özer dedi ki:

  bence bu kadar incelmesi imkansız. şu an bile kullandığı donanımlar en ufark çarpmada zarar görüyor bu kadar ince bir usb soketi olursa ondan daha ince bir usb kablo olacak buda kullanıcının her ay yeni bir usb kablo alması demek. en başta bu telefonda GERÇEK BLUETOOTH olmalı. ayrıca dokanmatiği gelirtirilmeli.herkesin parmağı ince değil kalem ilede alternatif olarak kullanılabilmeli. kamerası vasatın vasatı diyebilirim aynı şekilde flash ışığıda yetersiz. baştan sona rezalet bir telefon bence. aldığı parayı haketmiyor. benim görüşüm bu açık sözlüyüm yayınlarsanız sevinirim.
  Saygılarımla;
  GMC Telekom
  Murat ÖZER

 • hakan yıldız dedi ki:

  üzel gerçekten

 • mobilya dedi ki:

  teşekkürler yararlı bir paylaşım

 • mobilya dedi ki:

  güzel paylaşım

 • iyinet 2012 dedi ki:

  tebrik ederim güzel çizim , bu kadar incelip kibarlaşabilir ama yeni özellikler olmalı yazılımsal donanımsal bence :)


*