İstanbul ‘un En Güzel Terasları – İstanbulun en güzel Restoranları

Leziz bir yemek ve keyifli bir gece eşliğinde muhteşem manzara arayanlar için İstanbul ‘un en gözde teraslarının hangileri olduğunu sizlere anlatmak istedim. Özellikle çiftlerin uğrak mekanları olan bu yerlerde, İstanbul ‘un eşsiz manzarası ayaklarınız altına seriliyor. Kızları biliyorsunuz. ” Hep ben mi seni bir yere götürecem ? Sen neden hiç araştırmıyorsun? Bildiğin güzel bir yer yok mu ? ” gibi sorulara maruz kalmamak için bu yazıyı okuyarak kendinize bir liste çıakrabilirsiniz. Bana da ardından bir dua edersiniz artık. İşinizi bayağa kolaylaştırıyorum çünkü.. :) Evet sırası ile sizlere mekanları tanıyorum..

360 İSTANBUL

360 İstanbul Restoran

360 İstanbul Restoran

360 İstanbul, İstanbul’un terasları denilince akla gelen ilk yerlerden birisi aslında. Mekanın terasında İstanbul’u tıpkı panoromik bir resme bakar gibi görebiliyorsunuz. Bu mekan, Galatasarayda 1900 lü yıllardan kalma tarihi bir Mısır Apartmanı. En üst katında yer alan teras yaklaşık 400 metre kare bir alana sahip. Mönüsünde neler var? Sorusuna hemen bir cevap vereyim. Geleneksel Türk Mutfağından tutun, uluslararası lezzetlere uzanan bir mönüsü var diyebilirim. Yaz ayları için, kokteyl ve partilerinize en uyacak mekanlardan biri diye düşünüyorum. Hangi saatlerde açık bu mekan ? Ona da hemen cevap vereyim. Hafta içi 12.00 ile 02.00 arasında hizmet veriyor. Hafta sonu ise 12.00 ile 04.00 arasında açık. Hemen adresi veriyorum :) …. İstiklal Caddesi / Mısır Apartmanı Kat:8 No:32/309 Beyoğlu. Buda yetmedi ise, telefon numaraları 251 10 42. Daha detaylı bilgi için web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

360-istanbul

360-istanbul / Beyoğlu

360-istanbul / Beyoğlu

360-istanbul / Beyoğlu

LEB-İ DERYA

Yine Beyoğlu konumlu olan bu mekan, 2002 yılından beri oldukça beğenilen en gözde mekanlardan. Mönüsü yine Türk ve Dünya mutfağı ile harmanlanmış şekilde. Bu konuda oldukça başarılılar. Mekan diğer mekanlara göre biraz küçük olsa da manzara açısından oldukça güzel bir manzaraya sahip. Hem Boğazı hemde tarihi yarım adayı gören bir manzaraya sahip. Kokteyl açısından oldukça meşhur olduklarını söylemeden geçemeyeceğim. Fesleğenli Margarita, Yasak Elma, Şeker Portakalı ve Cuban Mojito en sevilen kokteyler arasında yer alıyor. Mekanda müzik tarzlarına gelecek olursak, bossonova, jazz ve Latin House esintileri ile başbaşa kalacaksınız. Haftasonları saat 10.00 da mekan açılıyor. Diğer günler 16.00 da mekanı açık bulabilirsiniz. Hemen adresi vereyim. Kumaracı Yokuşu No:57/7  Tünel / Beyoğlu. Telefon Numaraları ise 293 49 89. Web sitelerine de göz atmanızı öneririm. 

 

Leb-i Derya İstanbul Beyoğlu

Leb-i Derya İstanbul Beyoğlu

 

Leb-i Derya İstanbul Beyoğlu

Leb-i Derya İstanbul Beyoğlu

MİKLA RESTAURANT

Dünyaca ünlü şef Mehmet Gürs’ ün, Kasım 2005 ‘den beri Tepebaşı’ndaki The Marmara Pera Hotel ‘in teras katında hizmet veren mekanı, İstanbul’ un önde gelen gurme restoranları arasında yerini aldı diye düşünüyorum. Haliç, Boğaz ve Adalar manzarası ile oldukça güzel bir mekan. Yemeklerine gelecek olursak; Türk , Akdeniz ve İskandinav yemekleri arasında seçiminizi yapabilirsiniz. Balık ve Kuzu etinden seçemelerin yer aldığı mönüsü oldukça zengin diyebilirim. Bu mekan yalnızca akşam yemeği veriyor. Bunu dip not olarak geçtikten sonra 18.00 ile 23.00 arasında açık olduğunu unutmuyoruz. Pazar günleri de malesef kapalı. Hemen adresi vereyim. Meşrutiyet Caddesi / No: 167/185  –  Tepebaşı / Beyoğlu. Telefon numaraları 293 56 56. Web sitelerine buradan göz atabilirsiniz.

 

MİKLA RESTORAN

Mikla Restoran

 

Mikla Restoran

Mikla Restoran

NU PERA TERAS

Nu Teras Pera

Nu Teras Pera

Evet gelelim başka bir Beyoğlu mekanına. Nu Pera Teras 2001 yılında, Meşrutiyet Caddesi üzerindeki 200 yıllık tarihi Fransız Pasajı’ nda açılmış hoş bir mekan. Açıldığı günden buyana Pera’nın vazgeçilmezlerinden birisi diyebilirim. Nu Pera ‘da sevgiliniz ile çok hoş vakitler geçireceğinize emin olun. Manzarası Haliç ‘i gören bu mekanda, tamamı ev yapımı ekmek, pizza ve dondurmalar bulabilirsiniz. Adresi verelim hemen. Meşrutiyet Caddesi / No: 67 34430 Beyoğlu . Telefon numaraları 245 60 70. Web sitelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Nu Teras Pera Akşam

Nu Teras Pera / Akşam Vakti

İSTANBUL MODERN CAFE

Karaköyde yer alan İstanbul Modern Café , bir taşla 2 kuş vurmak isteyen gençler için ideal ve bir o kadarda güzel bir mekan. İstanbul ve Boğaz manzarasına sahip bu mekan da, çiftler için en uygun mekanlardan diyebilirim. Mekanda yemek yiyerek aynı zaman da müzeyide gezebilirsiniz. İçerisinde Modern Sanat Müzesinide barındıran bir mekan.  Yemekler ise, geleneksel Türk mutfağı ve dünya mutfağına hitap ediyor. Size tavsiyem şudur. Tatlılardan Badamli Sufle ‘yi muhakkak tadın derim. Pazar günleri 10.00 ile 18.00 arasında açık olan mekan, diğer günler 10.00 ile 24.00 arasında açık. Adresi vereyim hemen. Meclisi Mebusan Caddesi / Antrepo No:4 Salıpazarı , Karaköy. Telefon numaraları : 292 26 12. Web sitelerine buradan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Modern Cafe

İstanbul Modern Cafe

İstanbul Modern Cafe

İstanbul Modern Cafe

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar


*