Kaç Halifemiz Var ? Komedi Röportaj

Kaç Halifemiz var ?

Kaç Halifemiz var ?

Yahu her izlediğimde gülmekten değişik değişik hallere giriyorum. Ama sonrasında da kendime soruyorum. Türkiye de bu kadar cahil insanlar var mı ? Ama varmış demekki. Cevabı verilen bir soruya nasıl oluyorda bu adam bir türlü cevap veremiyor. Aklım bunu almıyor. Ya arkadaş hiç mi algılama yeteneğin yok. Peki nasıl yürüyorsun ? Kırmızı ışıkta durman gerektiğini nasıl biliyorsun? Çalışmıyorum diyorsun. Seni işe alan adama kim bilir neler yapmışsındır :)

Buradan bu malum kişiyi kötülemek istemezdim. Ama kötülenmeyecek gibi değil ya. 4 ismi aklında tutamayan adam, hangi otobüs ile eve gideceğini nasıl aklında tutar. Ya da bir telefon numarasını. Yani bu adamın oğlu ya da kızı nasıl bir durumdadır. Acaba kızı ve oğlunun ismini karıştırıyor mudur ? Bilmiyorum ama ben hayretler içerisindeyim.

Get the Flash Player to see this content.

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

 • facebook-share
 • tweet-it
 • friendfeed
 • plus-it

yorumlar

4 Yorum Yapıldı
 • yusuf yeşilyurt dedi ki:

  Sizin dediğinizi çok iyi anladım.Yorumumu tekrar okursanız sizin yorumunuzla alakalı herhangi bir şey yazmadım.odak noktam sizin yorumunuz değildi.Sadece videoyu izleyerek bir yorum yaptım.Sizin yorumunuza gelecek olursak elbetteki üzücü bu cehalet durumu buna katılıyorum.Ama herkesin zeka seviyesi hafıza gücü farklı.Adam hayatında hiç bu isimleri duymamışsa ve hafıza gücü zeka seviyesi düşükse zorlanabilir tabi.Ama elbetteki cehaletin savunulacak hiç bir yönü yok.

 • yusuf yeşilyurt dedi ki:

  Aslında soruyu soran şahıs adamla alay ediyor ama o da yanlış cevap veriyor.Halifelerin sayısı 4 değildir.Mesela en son halife Osmanlı devletinden olan Abdulmecid Efendidir.onunla Hazreti Ebubekir arasında geçen halifeler sayılmalıydı:)Yani bu soruda ki 32 halife cevabı 4 halife var cevabından daha doğru:)

  • Aytaç Engin dedi ki:

   Şimdi vurgulanan şu. Sonuç olarak 4 adet ismi aklında tutamıyor bu adam.. 4 tane akrabasının 4 ayrı evi olsa. Akrabalarına gidecek yolu şaşırıcak. Ahmete giderken Hüseyine gidicek. Anlatabiliyor muyum ?


*