Kaymakçı Dede Pando Sestako – Beşiktaş / İstanbul

Pando Sestako - Kaymakçı Dede

Kaymakçı Dede

Evet sanırım kaymakçı dedeyi ( Pando Sestako ) Beşiktaş da bilmeyen yoktur. İsmine baktığınızda kökeninin ne olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Dedemiz esasen Bulgar. Zaten yaptığı işte Bulgar Mandıracılığı geleneğini sürdürmek. Turistlerin de gözdesi olan dedemizin 40 yıla yakındır kendi üretimi olan kaymağı sattığını söylemek isterim. Bilmeyenler için bu yazım etkili ve bilgilendirici olacaktır diye düşünüyorum. Bu mekan da öyle lüks şeyler beklemeyin. Tartısı bile eski bakkal tartılarından :) Rahat 20 yıllık bir tartı. Kaymağı tartarak satıyor. Ben pazar tatillerimde genellikle Pando amcanın yerine gider; omletimi , bal kaymağımı ve çayımı içer ve keyfim ne istiyorsa onu yaparım.

Get the Flash Player to see this content.

Kaymakçı dede ( Pando Sestako ) , biraz huysuz bir dede.. Ama tatlı bir huysuzluğu var. Yaşlı olmasından kaynaklı bu huysuzluğu insana rahatsızlık vermiyor. Size bağırsa bile komiğinize gidebiliyor. Birde karısı var.. Oda yaşlıca bir kadın. Huysuz diyemem. Çok tatlı bir kadın.. Adı ise Yoanna. Daha bugün kahvaltımı orada yaptım. Dedeye siparişi veriyorum… Bana dediği şu :) ” Acele Etme ! Bekle “

Pando Sestako

Pando Sestako

Kaymağı bir metal tas içinde üzerine bal serpiştirerek taktim ediyor. Yumurtası ise 10 numara diyebilirim. Karşı fırından taze ekmek de masanıza geliyor. Tıklım tıklım olan bu mekan eskiden kalma hali ile duruyor. Herhangi bir yenileme bulamazsınız. Buzdolabı bile 20 yıllık olabilir diye düşünüyorum. Masalar mermer.. Zaten sağı soluda kırılmış..O huysuzluğuna karşın, dedemizin oturtmuş olduğu düzeni şöyle açıklayabilirim. Dedemizin tarzı, ” Benim dediğim olur burda ” şeklinde.. :) Bizlerdeki modda şu olmalı.. Tamam dedecim. Haklısın . Sen nasıl istersen :D Çektiğim fotoğrafları da eklemek istedim. Merak edenler için, Mekan budur yani..

Adres: Mumcu Bakkal Sok. No.3 Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0212 258 26 16

 

 

 

 

Pando Sestako - Kaymakçı  Dede / Beşiktaş

Pando Sestako - Kaymakçı Dede / Beşiktaş

Pando Sestako - Kaymakçı  Dede / Beşiktaş

Pando Sestako - Kaymakçı Dede / Beşiktaş

Pando Sestako / Kaymakçı Amca / Kaymakçı Dede / Beşiktaş İstanbul

Pando Sestako / Kaymakçı Amca / Kaymakçı Dede / Beşiktaş İstanbul

Evet arkadaşlar, beşiktaşın hemen içinde bulunan Kaymakçı Dede’nin yerini bulmanız hiç de zor değil. Birine sorsanız bile direk yerini gösterirler. Ama ben yinede google map den yer tespiti yapılmış bir imaj dosyasıda eklemek istiyorum.

Kaymakçı Dede Beşiktaş

Kaymakçı Dede Beşiktaş

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar


*