Nikola Tesla Wiki Ünlü Mucit 10 temmuz doğum günü

20090710024659_tesla

Google

Nikola Tesla 10 Temmuz 1856 doğumlu ve Sırp asıllı bir Amerikalı bir Fizikçi , mucit , makina ve elektrik mühendisi idi. Nikola Tesla kendisine ait 7 Ocak 1943 yılında kendine ait 700 buluş için patent almış ve en çok patent sahibi kişi olarak tarihde yerini almıştır. Babası bir papaz olan Nikola Tesla, babasının baskılarına rağmen Papaz olmayarak mühendis olmuştur. Annesinin desteği ile Prag Üniversitesinde eğitimini sürdürdü. Kendisi sırp asıllı olduğu için sırpçayı, ailece ilgili oldukları Almancayı ve ek olarak Fransızca, İtalyanca ve İngilizce biliyordu.

Buluşları: Radyo, X ışınları, Vakum tüp amplifikatörü, Florasan Lamba, Neon Işıkları, Hız ölçer, Otomobillerdeki ateşleme sistemi, radarın temellerini, elektron mikroskobu, mikrodalga fırın 10 temmuzda dünyaya gelen Nikola Teslanın icatlarıdır.

Ben bu yazıyı yazarken eminimki google Nikola Tesla yı unutmayacak ve logosuna tıklandığında Nikola Tesla arama sonuçları görüntülecektir. Bu sonuçlarda yer almayı şimiden arzu ediyorum. İyi Çalışmalar Dilerim.

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar


*