Norma İnternet 12 Jenerik domaini 290.000 dolara satın aldı !

Norma İnternet

Norma İnternet

Norma İnternet , tasarımını arkadaşım Cenk Akyıldız ‘ın yaptığı bir dönemde tanıdığım bir şirket idi. 2001 yılında kurulduğunda çok büyük işler yapmadığını hatırlıyorum. 2003 yılında şu rastladığımız sağlık ürünleri satışını Türkiye de başlatan öncü bir şirket oldu. BodySlim, Vicepra, Hemorx, Renaliks, BioHelpChip ve benzeri bir çok ürüne sahip olan Norma İnternet özellikle 2003 yılından sonra çok büyük bir ivme ile hızla büyüdü ve sektörde edindiği pasta dilimini arttırdı. Gerçekten takdir ile karşıladığım bir ivmeleri var. Kaliteli hizmet anlayışları ile bu yolda güzel bir şekilde yürüyorlar. Zaten 23. Uluslararası Tüketici Zİrvesi, 2010 Tüketici Kalite Ödülleri ‘nde kalitesine en çok güvenilen marka seçildiler. Kaliteli iş yaptıklarını zaten kullanıcılarından biliyoruz.

Şimdi gelelim asıl meseleye. Norma girdiği her sektörde öncü olamyı amaçlıyor. O nedenle jenerik domain avına çıktığını biliyordum. Avı başarı ile sonuçlandırmış görünüyor. 12 adet jenerik domain alımı yaparak, Türkiye ‘de rekor bir domain alımı gerçekleştirdi. Tam 290 bin dolar tutan bu domainleri tanıyalım hemen.

Muzik.net =Ortalama 50 Bin Dolar
Arkadas.net = Ortalama 50 Bin Dolar
Sinema.net = Ortalama 50 Bin Dolar
Spor.net = Ortalama 50 Bin Dolar
Anket.net = Ortalama 30 Bin Dolar
Kredi.net = Ortalama 30 Bin Dolar
Yemek.net = Ortalama 20 Bin Dolar
Doviz.net = Ortalama 10 Bin Dolar
Hava.net= Ortalama 10 Bin Dolar
Komedi.net= Ortalama 10 Bin Dolar
Resim.net= Ortalama 10 Bin Dolar
Soru.net= Ortalama 10 Bin Dolar

Catech ‘in satışını gerçekleştirdiği 12 adet .net uzantılı bu domain adlarının ve yine ucakbileti.com’ un da sahibi olan Norma İnternet, ileride ne gibi projelere girişicek tahmin bile edemiyorum. Bu alan adları ile oldukça iyi işler çıkacağına eminim. Bu alan adlarını tekrar satabilmek için almamıştır umarım. Tekrar satmaya kalkacak olur ise, Türkiye pazarında zarar edeceğine eminim. Direk projelendirmesi gerektiğini düşünüyorum.

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

 • facebook-share
 • tweet-it
 • friendfeed
 • plus-it

yorumlar

5 Yorum Yapıldı
 • emine çetin dedi ki:

  sahtekar pislikler.hayatımda bunlar kadar rahat yalancılık,dolandırıcılık yapana rastlamadım.herkes uzak dursun bunlardan.ne ürünleri ne de sözleri gerçek ve ne de para iadesi yapıyorlar.acı olan da tüketici haklarına başvurdum ve onlar da bu adi şirketi korurcasına olumsuz yanıt verdiler.Allah hepsinin cezasını versin,ben hepsini Allah’a havale ettim.o işini bilir.daha fazla uğraşamayacağım.HARAM OLSUN…

 • süheyla dedi ki:

  norma internetten hiç bir şey almayın.hakkımı helal etmiyorum.kaliesiz malı gönderip begenmezsen parasını iade etmiyolar sahtekar düzenbazlar

 • süheyla dedi ki:

  Aklı ola norma internetten hiç bir şey almaz .kalitesiz malı gönderip begenmediginiz malın parasını iade etmiyorlar.hakkımı helal etmiyorum sahtekar düzenbazlara

 • Kredi dedi ki:

  kredi ismi güzelmiş, güzel projeler yapabilirler, tebrik ederim.

 • yg dedi ki:

  arkadaşlar, norma internetten hiçbir şey almayın. ürünleri gerçekten sahte. memnun olmadıktan sonra da paranızı iade etmiyorlar. neymiş, ürünün etki etmemesi imkansızmış. anlayacağınız, sizi kandırıyorlar. allah o paraları onlardan çıkarsın inşallah.


*