Osmanlılar için Bius Boutique satışa sunuldu – Designers of an Ottoman

Beatrice 2009

Son 20 yıla bakacak olursak, mobilya sektöründe üretilen ürünlerin ve bu ürünlerin ilham kaynağı olan tasarımcılar ve oluşturduğu tasarımlar oldukça başarılı ve tat verici bir hal almış durumda. The New York Times ‘a konu olan bir mobilya tasarımı ” Bius Boutique ” Türkiyede oldukça ses getirmişe benzemiyor. İlgimi çeken en büyük özelliği, tasarıma konu olan Ottoman yani Osmanlı geleneği.  31 Aralık 2009 tarihinde sınırlı sayıda üretilen bu mobilya, yılda 3 defa üretilecek ve pazarlanacak.

Tasarımcının inancına göre, nesneler insanları memnun etmeli ve heycan duygusunu yansıtan heykelsi formlar , ürünü kullanan kişi ile bir bağ oluşturmalı. Zamanla bu bir ilham kaynağı olmuş ve sonunda Bius Boutique ortaya çıkmış. Nisan , Ağustos ve Aralık ayında farklı formalar ile piyasaya sürülen bu ürün, ünlü üreticiler tarafından işlenildiği gibi, küçük çağdaş sanatçılar tarafından da işlenebiliyor.  İlk üretici firmalardan biri olan Maharam ve Kvadrat ürünün üretiminde oldukça büyük rol oynayan ünlü üretici firmalardan birisi. İleriki yıllarda başka firmalar ile yılda 3 ayrı tarzda ürün üretilecek ve pazarlanacak. Ürünün satışda olan şu anki fiyatı 3.800 dolar olarak görünüyor. Satın almak için tıklayınız.

Bius Boutique | Fiyat: 3800 $

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar


*