Plesk Panel Beyaz Boş Sayfa Sorununun Çözümü

parallels_plesk

Parallels firmasının başarılı panellerinden ve windows sunucular için vazgeçilmez en iyi panellerden biri olan Plesk Panel, bazen beni çileden çıkartmıyor değil. Beni çıldırtıyor bile diyebilirim. Tabi bu sorunları çözmek de çok kolay olmuyor. Yeni güncellemeler ile sorunları çözdüklerini zannetseler bile yine sorunlardan bazı eserler kalabiliyor.

Plesk Panel 11.x ya da 10.x versiyonlarında genellikle yaşanılan problemlerden biride, alt hesapları yönetir iken karşılaşılan beyaz sayfa sorunudur. Bu problemin çözümü için common_func.php dosyasını güncellemeniz gerektiğinden tutun da bir çok işlem önerenler bulunuyor. Saçma saçma yöntemler ile geçici çözümler sağlamak sorunu çözmüyor. Sorun tamamı ile veritabanı üzerinde çözülmeli.

Bu bağlamda; ben sunucularımda Windows Server 2003 + IIS7 + Plesk Panel 10.4 kullanıyorum. Plesk in 11 versiyonlarında bu problemleri çözmüş olsalar dahi, Server 2003 de Plesk 11.x versiyonları kurulmadıı için benim pek işime yaramıyordu geçici çözümler. Kolları sıvadım ve sıkı bir araştırmaya girdim. Sonunda Plesk Panelde beyaz sayfa açılma sorununu ALLAH ın izni ile çözdüm. Sizlerle de paylaşmak istedim.

Problemin Çözümü için, sunucuya uzak masaüstü ile bağlanın ve CMD konsolu açın. Aşağıdaki komutları sırası ile uygulayın.

cd %plesk_dir%\MySQL\bin

mysql -P8306 -uadmin -p123456 psa

ALTER TABLE sessions CHANGE data data MEDIUMBLOB;

Bu komutların ardından problem çözülecek ve beyaz sayfa sorunu giderilecektir. 123456 olan kısım MYSQL admin şifrenizdir. Kendi şifreniz ile giriş yapınız.

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar


*