Plesk Single Sign-on authorization engine sorunu ve çözümü

Plesk eskiye nazaran sorunları daha azalmış bir panel. Yeni versiyonlarda Plesk in daha başarılı olacağını daha önceki gözlemlerimde seziyordum zaten. Malum Plesk in sorunlarını en iyi çözen kişilerden biri olarak bunları söyleyebilirim. Plesk yakın tarihte en iyi paneller listesinde zirveyi zorlayacaktır. Malum yinede oturmayan bazı kısımlarını da göz ardı etmemek lazım.

Plesk yeni versiyonlarda bir çok servise sahip. Özellikle güncellemelerin ardından ek servisler ile daha yenilikçi bir havaya bürünmüş durumda.  Signle Sign On servisi de bunlardan biri. Plesk müşteri yönetimini bir kaç alanda ayırdığı için bazen bu servislerin Persist bazda sıkıntı oluşturduğunu görebiliyoruz.

Plesk-Error-Single Sign-on

Error: Unable to log you on. An internal error occurred in the Single Sign-on authorization engine. Please try logging in later, and contact your hosting service provider if the problem persists.

Hatanın Windows Server Çözümü:

Başlat > Çalıştır > CMD

cd %plesk_dir%

cd bin

sso –disable

Hatanın Unix Server Çözümü:

SSH bağlantısı yaptıktan sonra

/usr/local/psa/bin/sso –disable

Şimdi artık sorunsuz bir şekilde giriş yapabilirsiniz

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar


*