Rapidshare için bilinmeyen hileler

Rapidshare

Rapidshare

Rapidshare.com dosya paylaşım platformunu bilmeyen yoktur diye düşünüyorum. Sizler, bu siteye hayatında en az 1 kere de olsa dosya yüklemiş ya da indirmişsinizdir. İndirenler bilirki; sitede dosya indirirken belli bir saniye beklemeniz gerekecektir. Bu süre, yerine ve indirilen dosya zaman dilimine göre farklılık göstermektedir. Bu geriye sayan süreyi beklemek insanı oldukça sıkıyor diye düşünüyorum. Kimse bu konuda bekleme yanlısı değil zaten. Tabi bu tip süre sayaçları esasen java script teknolojisi ile yapılıyor. Yani bunun çözümü yine java script ile olacaktır. Dosya indirmek için rapidshare.com üzerinde yüklü olan dosyanın indirme linkine tıkladığınızda karşınıza geriye doğru saniye saniye işleyen sayaç çıkacak. Bu sayaç çıktığı anda;  sayacı beklemeden download yapabilmek için, adres satırında yer alan url ‘nin sonuna , javascript:alert(c=1) kodunu ekleyin ve enter tuşuna basın. Aynı anda bir çok dosya indirebilmek için rapid içerisinde paralı üyeliğinizin olması gerektiğini biliyorsunuz. Fakat paralı üye olmayanlar neden bu hakdan yoksun olsunlar. Ona da çözüm var. Buradaki program sayesinde 5 adet download işlemini aynı anda yapabiliyorsunuz.

Tüm bunların dışında, rapidshare ın bizlere bedava üyelikde sunduğu bazı limitler vardır. Bu limitlerden biride indirdiğiniz dosya büyüklüğü ile alakalıdır. Dosya indirme limitini kaldırmak için, Başlat > Çalıştır ‘ a girdikten sonra , CMD yazarak komut penceresini açıyorsunuz ve ipconfig /flushdns komutunu çalıştırıyorsunuz.  Limitiniz yeniden sıfırlanmış oluyor. Sabit bir IP adresiniz var ise bu işlem işe yaramayacaktır. Limit doldukça bu işlemi yapabilirsiniz.

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar


*