Sansüre Karşı Yürüyüş – Taksim Meydanı 17 Temmuz

SANSÜRE KARŞI YÜRÜYÜŞ – 17 TEMMUZ TAKSİM MEYDANI

Sansüre Karşı Protesto - Taksim / İstanbul 17 Temmuz

Sansüre Karşı Protesto - Taksim / İstanbul 17 Temmuz

Bildiğiniz üzere, son 3 yıldır internet üzerinde yayınlanan bir çok içeriğe erişimimiz kısıtlanmış durumda.  “Bu site mahkeme kararı ile kapatılmıştır” gibi ibarelerin yer aldığı siteler ile karşılaşmayanınız yoktur. Peki ama ” Bu sansürler nereye kadar. Temel hak ve özgürlüklerimize müdahele edilmiyormu? ”  diye kendi kendimize soruyoruzdur. Evet emin olun bu fikre sahip bir çok insan var. Ki zaten bu insanlar yarın bu konu hakkında bir eylem planlıyor. İstanbul Taksim meydanı yarın bu gösteriye sahne olacak. İnternet  sitelerine uygulanan sansürü protesto etmek için ” 17 Temmuz 2010 Cumartesi günü Taksim Meydanı ‘nda temel hak ve özgürlüklerimiz için yürüyoruz” sloganı ile protesto düzenlenecek. Sansüre karşı olan bir çok oluşum önceki aylarda bir araya gelerek bir çok toplantı düzenlemiş ve buradaki yazıda bir açıklamada bulunulmuş.

Sansüre Karşı Yürüyüş

Not : Taksim Canlı Kamera Yayınını Firefox da görüntüleyebilmeniz için bu eklentiyi yüklemeli ve firefox u kapatıp açmalısınız. İnternet Explorer da herhangi bir eklenti kurmanıza gerek yoktur.

Eylem programı:

Taksim meydanında 17.00’da buluşuyoruz.

17.30’da internet kablosunu keserek açılışı yapıyoruz ve yürüyüşe başlıyoruz.

Herkes 17.00 – 19.00 arası Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e twitter üzerinden “Biz Taksim’deyiz, siz neredesiniz?” twit’leri gönderiyor. (@cbabdullahgul) (#sansur hashtagi kullanilarak)

Yürüyüş boyunca, yıllar önce TRT sansürlerini eleştiren Devekuşu Kabare’nin söylediği, minik kelebek parçası sansürsüz şekliyle söyleyeceğiz: minik kelebek

Galatasaray Lisesi’nin önünde basın açıklamasını okuyoruz.

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar

1 Yorum Yapıldı

*