Sertaç Ersayın Design Management Europe 2009’da 9 juri üyesinden birisi

Sertaç Ersayın DME Jürisinde

Sertaç Ersayın

Merhaba sevgili arkadaşlar. Yakın olarak takip ettiğim isimlerden biriside Sertaç Ersayın elbette. Türkiye’nin yetiştirdiği ender tasarımcılardan biri olan Sertaç Ersayın DME 2009 (Design Management Europe 2009 ) ‘da ödülleri belirleyecek 9 kişilik kadrodan oluşan juri üyeleri arasında yer alacak.  Bu olayın iyi algılanması ve Design Management Europe 2009 ‘da yer alacak olan jurilerden birinin Türk bir tasarımcı oluyor olmasının, dünya literatüründeki katkısını çözümlenmesi gerekir. Bu Türkiye ve Türkiyedeki tasarımcılar adına gerçekleşecek büyük bir olaydır.

Sertaç Ersayın kimdir?

Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu İstanbul şubesi başkanı Sertaç Ersayın, 1998 yılı ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü mezunudur. Koç Holding bünyesinde Demirdöküm firmasında Mühendislikden , Teknoloji Geliştirme ve Endüstriyel Tasarım Bölümleri tasarımcılığı ve ardından yöneticilik yapmıştır. Kariyer hayatı oldukça güçlü olan Sertaç Ersayın’ın 2005 – 2007 yılları arasında DeiChung ( Koç Holding’in Çin ve Hon Kong’ daki iştirakı şirket) yönetim sorumluluğunu aldığını ve uluslararası pazar , ürün geliştirme üretim v.b. görevleri yönettiğini belirtmek isterim.

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar


*