So pide Just Pide ! Ramazan Ayının Bomba Videosu

Just Pide

Just Pide

Facebook bildiğiniz üzere sosyal medyanın en güçlü platformlarından birisi. Her geçen gün yeni bir video paylaşıma alınıyor ve hızla milyonlarca kişiye ulaşabiliyor. Bazen bir mesaj, bazen bir akım, bazen bir fikir ile bütünleşen onca videoya karşısında üzülüyor ya da seviniyoruz. Yaratıcı insanların aramızda olması ve bu tip kişilerin çoğalıyor olması beni çok mutlu ediyor. Esasen video çekebilmek ve harmanlayabilmek bir sanat. Bu sanatı icra edenlere çok büyük bir sevgi ve saygı duyuyorum.

Bu videoyu izlediğimde çok hoşuma gitti. Komik olmasının yanı sıra, videonun hazırlanış aşamasını gözümde canlandırmaya çalıştım. Çok zekice hazırlanan sahneleri farketmemek elde değil. Şarkı sözlerinin Micheal Jackson ‘ın meşhur şarkısı Beat It şarkısından esinlenerek yapmaları oldukça komik. Beat It, ingilizce bir terim ve dilimizdeki karşılığı defol ! anlamına geliyor.

Ali Biçim adlı vatandaşımız Just Beat It teriminin hızlı okunduğunda Pide ! kelimesini andırdığını farketmiş olsa gerek. Ramazan ayında süper bir bomba patlattı diyebilirim. Bu videoya bir çok yerde sürekli olarak rastlıyorum. Bilmeyenler arkadaşlarında izlemesine vesile olmak istedim.

Get the Flash Player to see this content.

Evet arkadaşlar video bu. Sizlerde de tıpkı bende olduğu gibi bir tebessüm yaratmıştır. Pide kuyrukları herkesin çocukluğunun anısıdır aslında. Bunların hepsi bizim geleneklerimiz. Dünyanın başka her hangi bir müslüman ülkesindede rastlayamazsınız. Bizlere özel durumlar bunlar. Günümüzde keyfi olarak oruç tutmayan müslüman insanlarımıza, kücük yaşta pide kuyruğunda olan o çocuklar öğüt verecek hale geldi. Hayırlısı olsun. Micheal Jackson amcamızın orjinal videosunu da vermeden olmaz !

Get the Flash Player to see this content.

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar


*