Sümela’nın Şifresi Temel / 16 Aralık ‘da Sinemalarda

Sümela’ nın Şifresi Temel Filmi Sinemalarda
Te-Mell: Sümela’nın Şifresi adlı film 16 Aralık’ da vizyona giriyor. Adem Kılıç ‘ın yönetmenliğini üstlendiği ” Sümela ‘nın Şifresi Temel ” filimin kadrosu da oldukça renkli. lper Kul, Aslıhan Güner, Ruhi Sarı, Salih Kalyon gibi isimlerdne oluşan kadro, oldukça komik bir filme imza attı diyebilirim. Bir karadenizli olarak film den çok büyük zevk aldığımı söyleyebilirim. Fragmanı böyle ise, kendisine ne kadar güleceğiz kim bilir.

Get the Flash Player to see this content.

Get the Flash Player to see this content.

Get the Flash Player to see this content.

Filmin hikayesine gelecek olursak. Temel Trabzon ‘un en zengin ailelerinden biri olan bir ailenin kızına aşıktır. Kızın adı Zuhal. Yalnız bir sorun var. Aile bu evliliğe kesinlikle karşıdır. Hikayenin devamında Temel ‘in arkadaşı Turgay sümela manastırırın çatısına çıkar ve intahar etmeye kalkar. Bunu duyan Temel arkadaşını intahar etmekten caydırmak için çatıya çıkar. Ve sonrasında kendiside intahar etmeye kalkar. Polisler temeli aşağıya indirir. Polis Temel ‘e , ” Sümela’ya hazine aramak için çıksanız anlayacağım, intihar için çıkılır mı? ” Bunu duyan Temel ‘in kafasında bir ampül yanar. :) Bir karar alır. Kararına göre; Temel, sümela manastırının şifresini çözecek ve hazineye ulaşacak. Böylece zengin olacak ve Yüzesoylar ailesinin kızı  Zuhal ile evlenecek.


Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

 • facebook-share
 • tweet-it
 • friendfeed
 • plus-it

yorumlar

21 Yorum Yapıldı
 • mustafa dedi ki:

  ya bu filmi nerden izleyecez

 • HANDAN dedi ki:

  Film vizyona girdi ve ben kızımla izledim.. Film deki küfürler hiç hoş değildi, salonda herkes benim gibi çocuklarıyla gelmişti, NEDEN BU KADAR KÜFÜR ANLAYAMIYORUM, BU KÜFÜRLERİ KULLANMASALAR BU FİLMLER İZLENMİYOR MU YANİ ???? GÜZELİM FİLMİ BU KÜFÜRLERLE KİRLETMİŞLER DİYE DÜŞÜNÜYORUM..Çocuklar adına da çok üzüldüm, anlamadıkları küfürlere nasılda kahkaha attı zavallılar, güzel bişey zannettiler küfürleri zair… :((

  • Aytaç Engin dedi ki:

   Handna hanım neden garipsediniz anlamadım. Film genel itibari ile Erkekler üzerine kuruluydu. Erkekler kendi aralarında sürekli küfürlü konuşurlar. Kadınlar var iken anorma loalrak küfürsüz konuşurlar. :) Anormal diyorum çünkü normal olan bu zamanda küfürlü konuşmak oldu. Bunu bir filim ile anlamış olmanıza üzüldüm. Toplumsal farkındalıklarımızı yeniden gözden geçirmek gerek sanıyorum.

   Onun dışında küfürü tasnif etmiyorum. Aksine nefret ediyorum. Sinemalar gerçek hayatı göstermek ve insanları bilinçlendirmek için yapılıyor. Para kaygısı olan bu sektör tutunabilmek adına, erotik sahnelere ve küfürlere zaman zaman yer veriyor. Sinemalar gerçek hayatı % 100 de yansıtmıyor. Birde yansıtsa idi, sinemeda bırakın çocuğunuzu .. İzlenecek halde göremezdiniz o filmleri. Burası Türkiye ! Yapacak fazlada bir şey yok.

   Kaldıki, filmde Karedeniz erkeğinin Rus kadınlar ile cinsel münasebetleir konu alınıyor. Rizeliyim ben ve Karadenizliyim. O taraklarda bezi olan erkek sayısı her yörede ne ise bizim oralardada o kadardır. Ama karadenizli insanlar Rus kadınalrına düşkünmüş gibi lanse ediliyor. Bende bu tip konulardan rahatsızlık duyuyorum. Para uğruna bu sektör bu duruma gelmiş halde. Toplum olarak farkındalıklarımızı gözdengeçirmemiz gerekmekte. Bu film bence normal. Küfürlerde gerçek hayat da olduğu gibi.. Küfür etmek yanlış ama gerçek hayat böyle.. Yapacak gerçekten çok şey var..

 • Cüneyt Çalılık dedi ki:

  Süper ya Temel ancak bu kadar mükemmel yorumlanır…:))

 • muammer dedi ki:

  valla güzel bir film olacak bnence rekor kırar bu ..

 • PeTRoTi Ahmet OKS dedi ki:

  güvenlik kodunu biraz daha ince yapsan da….. izlenebilecek en güzel filmler arasına şimdiden girdi

 • yasin dedi ki:

  arkadaşlar ne zaman vizyona gireecek bilen varmıı

 • konan dedi ki:

  ya zati bunları ben daha once ızlemıstım
  trbz surmenede bu ekıp onnumara helede su hoca varya olamaz kesınlıkle ızlemenızı tavsıye ederım

 • Arzu Kalyoncu dedi ki:

  Tesadüfen gördüm bu haberi de… Yaşasın bu film… Hadigari Cumhur serisi gibi güldürecek belli.. Ve de gidemediğimiz yerleri turistik açıdan tanıma olanağı veren bu tarz filmler hep olmalı…

 • lussio dedi ki:

  On numara film olmuş izlenir :D

 • selcuk dedi ki:

  abi yarıldım gülmekte sabahtanbri patronla izleyip gülüyoruz


*