The Flintstones – Taş Devri Çizgi Filmi

The FlintStones - Taş Devri ( Çakmaktaşlar ) Çizgi Film

The FlintStones - Taş Devri ( Çakmaktaşlar ) Çizgi Film

The Flintstones – Taş Devri, Amerika Birleşik devletlerinde hazırlanmış olan, çocukluğumuzun vazgeçilmezi bir çizgi film. Hanna-Barbera Productions’ın yapımcısı olduğu The Flintstones ‘un yayın hakları şu anda Warner Bros’ a aittir. The Flitstones yani taş devri yıllarca Türkieyde yayınlanmış ve çok beğenilmiş bir çizgi filmdi. D Çocukda yeni bölümleri ile yayınlanmaya devam eden Taş Devri, yine çocukların en sevdiği çizgi filmler arasında yer alıyor. Yabba dabba duuu ! bağırışmalarını bilmeyen herhalde yoktur.

Bu çizgi filmdeki karakterler, Çakmaktaşlar ve Moloztaşlar olmak üzere yakın 2 aile bireklerinden oluşuyor. Barni Moloztaş ve ailesi ile, Fred Çakmaktaş ve ailesi arasında yaşanan serüvenler anlatılıyor.

Fred Çakmaktaş

Fred Çakmaktaş

Fred Çakmaktaş, bu çizgi film’in asıl karakter oyuncusudur. Bütün çizgi film Fred Çakmaktaş üzerinde dönmektedir. Frederic Joseph “Fred” Çakmaktaş ‘ın eşi Wilma Çakmaktaş ve babası Çakıl Çakmaktaş. En iyi dostu kapı komşuları Barni Moloztaş ve hanımı Betty Moloztaş, oğullarının adı ise Bamm-Bamm.

Çizgi filmde Fred Çakmaktaş, yapı olarak sürekli sinirli ve homurdayan bir karakter sergiliyor. Ve aşırı derece obur bir insan. Yemekden başka düşündüğü de bir şey yok. Barni Moloztaş sürekli oalrak Fred Çakmaktaşı kandırıyor ve oyuna getiriyor. Kısacası bir o kadarda saf bir karakteri sergiliyor. Fred Çakmaktaş ‘ın başı beladan hiç kurtulmuyor. Sürekli işten atılıyor. Fred Çakmaktaş için, küçüklüğüme dair hatırladıklarım bu kadar. Aaa unutmadan çok güzel Bowling oynuyordu..

The Flintsones [ Taş Devri ] Karakterleri :

Çakmaktaşlar Fred Çakmaktaş – Asıl karakter Vilma Çakmaktaş -Fred’in karısı Çakıl Çakmaktaş ÇmaL Dino – Çakmaktaşların köpek gibi havlayan evcil dinozoru Bebek Puss – Çakmaktaşların keskin dişli kedisi. İnci Slaghoople – Vilma’nın annesi. Tex Sertkaya – Fred’in eniştesi. Jemina Sertkaya – Fred’in eniştesinin kızkardeşi

Moloztaşlar Barni Moloztaş – Fred’in en yakın arkadaşı ve komşusu. Beti Moloztaş (kızlık adı Elizabeth Jean McBricker) – Barni’nin karısı. Bambam Moloztaş – Moloztaşların çocugu güçlü bir bebek. Hoppi – Moloztaşların kanguru/dinozor karışımı ev hayvanı.

Fred Çakmaktaş oyunu oynamak istermisiniz ?

Bakalım en çok puanı kim yapacak ? Hadi konu altından yorumlarınızı bekliyorum. İyi Eğlenceler..

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar


*