Twitter Yılbaşında Çöktü ! Twitter.com a yoğun ilgi !

Twitter neden çöktü ? Neden twitter yılbaşında hizmet veremez hala geldi ?
Esasen sorunun cevabı basit. İnsanlar yılbaşında twitter.com da durum güncellemesi yapmak için akın akın twitter.com a hucum ettiler. Belirlenen limitlerin üzerinde oluşan bu durum karşısında, twitter.com Cloud sunucuları dahi bu yoğunluğa dayanamadılar. Kimi bölgelerde yaşanılan bu sorunu, Twitter.com ‘un web hizmetini Cloud Hosting ile vermiş olması biraz da olsa hafifletti diyebiliriz. Twitter.com Cloud hizmet vermiyor olsa idi, Twitter.com ‘un bu bağlamda neler yaşayabileceğini düşünmek bile istemiyorum. Twitter.com a girmek isteyen kişilerin karşılaştığı ekran görüntüsü aşağıdaki görselde yer almaktadır.

Twitter Yılbaşında Çöktü

Twitter Yılbaşında Çöktü

Bugün 31 Aralık 2011 ve 2011 yılının son günü. Sosyal medya üzerinde çalışmalar yapan ve sosyal medya ile ilgili olan biriyim. Bu bağlamda; Twitter.com ‘un yılbaşına öze l bir durum ile karşı karşıya olduğunu belirtmek isterim. İnsanların sosyal medya yı nasıl kullandıklarını biraz da olsa anlamaya çalışmak istiyorum. Twitter ‘da durum güncellemesi yapan milyonlarca insan twitter.com mühendislerini biraz zor duruma sokmuş osla gerek. Twitter.com yetkilileri, üzerinde hala çalıştıkları bir sorun ile karşı karşıya kalmışlar. Twitter.com kendi durum sayfasında yaşadığı sorunarı ve getirdikleri çözümleri yayınlıyor. Twitter durum sayfasına buradan sizlerde göz atabilirsiniz. Aşağıdaki görselde, Twitter.com’ un durum analiz bilgisinin verildiği sayfaya ait ekran görüntüsü yer almaktadır.

Twiiter Yılbaşında Çöktü

Twiiter Yılbaşında Çöktü

 

Bu makalenin yer aldığı basın haberleri :

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar

2 Yorum Yapıldı

*