Uluslararası Kıbrıs Üniversitesinden Çifte Diploma

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesinden Çifte Diploma !

Benimde şu anda okumakta olduğum Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi; Unesco dünya üniversitleri listesinde yer alan, 23 farkı ülkeden öğrenciye sahip ve YOK onaylı çağımızın gereksinimlerine uygun bir üniversite olarak göze çarpıyor. Son yıllarda yaptıkları atılımlar sayesinde eğitim kalitesini daha da artırmaya devam ediyor. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesinin yapmış olduğu yeniliklerden biriside çifte diploma anlaşması. Mavi diploma veren üniversiteler arasında yer almasının yanısıra, başka yeni bir özelliği ile devrim yaratacak bir olaya da imza atmış bulunuyor.

ciu-logo

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi; İngiltere Sunderland, İngiltere Wolverhampton üniversiteleri ile çifte diploma üzerine bir protokol anlaşması yaptı. 5 Mayıs 2009 tarihinden itibaren yürülüğe giren bu protokole her iki üniversitenin Rektörleri imza attı. Bu anlaşmaya göre, ilk 3 yılını Uluslararası kıbrıs üniversitesinde okuyan öğrenci; son yılını ingiltere de anlaşma yapılan üniversitelerden birinde okur ve başarılı bir şekilde bitirir ise, çifte diploma almaya hak kazanıyor. Hem Uluslararası Kıbrıs Üniversitesine ait diploma hem de İngilterede anlaşma sağlanmış olan üniversitenin diplomasına sahip oluyor.

Bu konu hakkında konuşan; Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Rektörü Profesor Doktor Mehmet Ali Yükselen, “Üniversitemiz Sunderland ve Wolverhampton Üniversiteleri ile lisans seviyesinde  çift diploma vermekle  KKTC’de bir ilki geçekleştirmiştir. UKÜ kurulduğu yıldan itibaren eğitimde kaliteye son derece önem vermiş ve vermeye de devam etmektedir.  Bu anlaşmalarla UKÜ’nün uluslararası akreditasyon ve eğitim kalitesi tescil edilmiş oluyor” dedi.

Konu ile ilgili detaylı bilgiye yine Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi resmi web sitesi aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

 • facebook-share
 • tweet-it
 • friendfeed
 • plus-it

yorumlar

5 Yorum Yapıldı
 • tayfun arslan dedi ki:

  bende oraya gelmek istiyorum çanakkale liyim çanakkalale onsekiz mart üniversitesi bilgisayar programcılığından bu yıl mezun oldum ve eğitimime devam etmek istiyorum bilgisayar mühendisliği istiyorum ama dgs ile kazanmak türkiye de zor biraz onun için sizi daha uygun gördüm bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz

  • Aytaç Engin dedi ki:

   Benim kardeşim, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi , Bilgisayar Mühendisliği mezunu. Bu yıl mezun oldu kendisi. Eğitimi gayet iyi. İngilizce olması da büyük avantaj. DGS ile geçiş yapabilmen neden zor olsun? Çalışıp kazandıktan sonra herşey kolaydır.

 • ismail dedi ki:

  oraya gelmek istiyorum bana yardımcı olurmusunuz

 • ben 10 oyun dedi ki:

  thanks for all admin
  very good


*