Uzaylılarla buluşma 2013 de – Nasa 2013 de Uzaylılarla Buluşabiliriz

2013de-uzaylilar-ile-bulusuyoruz

NASA‘ya göre sadece 4 yıl sonra (2013 yılı) uzaylılar ile buluşabileceğiz. NASA yaptığı açıklamada, canlı yaşamına elverişli bir çok gezegenin olduğu ve bu gezegenleri bulmaya başladıklarını belirtti.  Uzaylılardan alınacak her hangi bir ileti ihtimali için oluşturulmuş olan SETI programı ( 1960 ) kapsamında herhangi bir ileti alınmamış olsa dahi, çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Dünyanın da içinde bulunduğu galaxi ‘de Yaklaşık 200.000.000.000 yıldız tespit edildi. Tespit edilen gezegenlerde yaşam belirtisi olup olmaması ihtimali üzerinde duran NASA yetkilileri çalışmalarını tüm hızı ile sürdürüyorlar. Çünkü buldukları bu gezegenlerin en az yarısı dünyaya benzerlik gösteren bir sistem içerisindeler. Tıpkı Güneş gibi, çevresinde gezegenleri barındıran bir sistem ile yapılanmış olmaları, NASA yetkililerini çeken en önemli etken. Sonuç olarak, bu verilere göre 100.000.000.000 tane Dünya benzeri gezegen keşvedilmeyi bekliyor.

Projeyi yöneten Bill Borucki, “Dünya benzeri gezegenlerin varlığından haberdar olmaktan değil, tam anlamıyla bilmekten ve hakim olmaktan bahsediyoruz. Kepler’in 2013 yılında  dünya benzeri gezegenleri ve bu gezegenlerde, şayet varsa, yaşam süren  dünya dışı canlıları tespit edeceğine eminiz” diye konuştu.

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar

1 Yorum Yapıldı

*