Volkan Konak Kimdir ? Volkan konağın hayatı ve düşünceleri

Volkan_Konak

Volkan Konak - Kuzeyin Oğlu

Merhabalar sevgili okurlar. Bu yazımda çok ama çok sevdiğim, aynı zamanda çocukluğumu geçirdiğim toprakların adamı olan, Kuzeyin Oğlu Volkan Konak ‘dan bahsetmek istedim. Kendisine hayranlığım her geçen gün artıyor. Volkan Konak abimi  şöyle tanımlayabilirim. Zeki , akıllı , milliyetçi , Atatürkçü, sözünün eri , adam gibi adam, dostu için canını, vatanı için her şeyini hiç düşünmeden verecek anlında ışığı taşıyan sanat adamı. Bunlar onu anlatmaya tabi ki yetmez. Uzun uzadıya Volkan Konak Kimdir tanıyalım.

Volkan Konak Kimdir?

Kuzeyin oğlu; Trabzon’un iki dağı arasında kucakladığı güzelim Maçka ilçesinin, Hacevera köyünde 1967 yılında doğdu.  Üniversiteye kadar eğitim hayatını Maçka da tamamlayan Kuzeyin oğlu, üniversite eğitimi için İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarına girdi. 1988 yılında eğitimini tamamlayan Volkan Konak, yine aynı yıl master eğitimi için, aynı üniversitede Halk Müziği üzerine Sosyal Bilimler master eğitimine başladı. Ve bu eğitimini 1991 yılında başarı ile tamamladı.

Kısaca, Volkan konak hakkında bilgilere yukarıda değindim. Albüm çalışmalarından bahsetmedim. Zaten albüm çalışmalarını anlatmama ve sizinde okumanıza gerek yok diye düşünüyorum. Volkan Konak ‘ın albümlerini bilmeyen, duymayan, dinlemeyen kalmamıştır. Kendisi işini çok güzel yapan ender sanatçılar arasında. Ben kendisinin müziğinden çok düşünceleri ile birleştirdiği tarzını ve yine bu düşüncelerini insanlara sunuş şeklini sizlere anlatmaya çalışıyorum. Türkiye’de bu tür insanlar biliyorsunuz ki çok sevilmez. Nedeni ise; Türkiyeyi hep ileriye taşımış insanlar, birilerinin çıkar çatışmasına çomak sokmuş ve her zaman ekmeklerine yağ süren kişiler ile omuz omuza çarpışmıştır. Volkan Konak’ın üstlenmiş olduğu Atatürkçü misyon ve gericiliğe karşı duruşu bir çok uyanık kesimin hoşuna gitmemekte ve Volkan Konak gibi nice insana engel olmaya çalışmaktadır. Günümüzün demokratik rejimi artık bunlara son vermiş ve Volkan Konak gibi insanların çoğalmasına zemin sağlamıştır. Buradan kendisini kutluyorum. Yolun açık olsun pak olsun temiz olsun Volkan Abi.

Get the Flash Player to see this content.

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

 • facebook-share
 • tweet-it
 • friendfeed
 • plus-it

yorumlar

20 Yorum Yapıldı
 • ilayda dedi ki:

  özellikle şu günlerde üzerine vurgulanması gereken bir konu bunuda volkan konak gayet güzel başarıyor yürekten tebrik ederim

 • burçak başak dedi ki:

  yazıklar olsun ŞEHİDİMİN kanını yerde koyana..yazıklar olsun doyduğunu vatana ihanet edenlere..yazıklar olsun NE MUTLU TÜRKÜM diyemeyenlere..kaliteli insan Volkan Konak abimize de SELAM OLSUN..sen ve senin gibi memleketperverler oldukça bu VATANI BÖLMEYE KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ..

 • hakan dedi ki:

  çeşitli dernekler ve vakıflar tarafından yılın sanatçısı seçilmiş iyi bir sanatçı . Bir bestesi fransız sanatçı alien finet tarafından satın alındı ,ispanyolcaya çevrililecek. şarkılarında biraz sitem var ,oda doğal ama kaderin yazdığını kullar silemiyor.

 • Muhammet dedi ki:

  Volkan KONAK’ ın da dediği gibi Yenilmez Şövalyemiz Mustafa KEMAL ‘in Gençliğiyiz biz Cumhuriyetimiz için verdik onca kanı gerekirse yine veririz üç beş soysuza yar etmeyiz bu toprakları… Ağzına sağlık Volkan KONAK…

 • kalyoncu dedi ki:

  valla bu günlerde en hassas oldumuz konuyu dile getirmiş çok öncesinden onada bu yakışır zaten herşeyi çok güzel anlatıyo ama gel de bunu anlat ne yapılıyo ne ediliyo ne yapılmaya çalışıyo hayretle izlemek zorunda bırakılıyoruz fazla açılmak bazılarının boğulmasına yol açacak.”TÜRKİYEMİ SEVMEYEN İNSANLARI AFEDEMEM”

 • Hakan dedi ki:

  Karakteri,besteleri ve müziği ile on numara bir insan..Teşekkürler Volkan Abi

 • Şenol dedi ki:

  Helal olsun abicim çok doğru söylemişsin. Şunuda unutma senide sevmeyenle ahpaplık edilmez.

 • Erhan dedi ki:

  Kendisi geçen sene Çanakkale’de idi ve müthiş bir konser verdi. Çok cumhuriyetçi ve çok özel bi insan. Ne mutlu volkan konak gibi bir sanatçmız var.

 • sümbül dedi ki:

  Volkan Konak çok farklı çok hayran olduğum insandır.. onun şarkılarıyla cok rahtlıyorummm… bu video ve yazıları hazırlayan arkadaşa da ayrıca teşkkur edeirm onunla iligili daha çok şey öğrenmiş olduk:D

 • merve dedi ki:

  çok doğru söylüyor..


*