Webrazzi Summit 3 Kasım İstanbul – Bende Oradaydım !

Webrazzi Summit 3 Kasım oturumu

webrazzi 2010

webrazzi 2010

Öncelikle orada olmama sebep olan Fikir Atölyesi kurucusu ve webrazzi konuşmacısı Tunç Kılınç ‘ a buradan teşekkür etmek istiyorum.  Kendisi sürekli takip ettiğim kişiler arasında her zaman yerini koruyor. Webrazzi oturumu için oluşturduğu yarışmada kazandığım bilet ile webrazzi oturumuna katılmayı sayesiinde başardım. Oturum beşiktaş – şişli yakınlarında Point Otel Barboros ‘da düzenlendi. Sabah 8:00 da kaynaşarak başladığımız maceramız akşam 18:00 ‘a kadar sürdü. ALLAH korusun..O gün; o binada bir şey olsa idi, Türk ve Dünya interneti büyük zarar görebilir, en az 2 yıl kendine gelemeyebilirdi. :) Çok ciddiyim …

Webrazzi macerasını özetlere geçerek anlatmak istiyorum. Takipçileriminde olayın özüne odaklanmasını isterim. Konunun aslı için webrazzi de olmak gerektiğini vurgulamak isterim. Nasıl oluyorda oluyor? Konumuz zaten bu idi. İnternetin sosyalleşme kavramı üzerinde ve paylaşım odaklı bir merkez olma yolunda ilerlediğini genel kavramları ile konuştuk. Arkadaşım İlyas Teker ile birlikte, neredeyse her konuda, her yerde yer aldık. Gündemi çok iyi bir şekilde analiz ettik ve notlarımızı tuttuk. Kendisi şu anda siberalem.com ‘un SEO işlemlerini yönetiyor. Kendisine yardımlarından dolayı teşekkür ederim.

Webrazzi 3 Kasım 2010 - İstanbul

Webrazzi 3 Kasım 2010 - İstanbul

Sabah 8:00 sularında uzun uğraşlar sonucu Point Otel i navigasyon yardımı ile  buldum. Google Earth Mobile sağolsun.. Kurt gibi aç ve iştahlı olarak yemeklere yumulduk diyebilirim. Saat 9:00 sularında olaya odaklanmak üzere konferans salonunda toplandık. Ve tüm gün sürecek olan çeşitli konferanslar da böylece başlamış oldu.

İlk konuşmayı Webrazzi kurucusu, Arda Kutsal ve ardından Nokta İnternet Ceo ‘su Tümay Asena “Türkiye İnternet Pazarının Bugünü ve Geleceği” hakkında konuşmalarını gerçekleştirdiler. Bu güzel açılış konuşması ardından konferans tüm hızıyla devam etti. Çok büyük zevk aldığımı söyleyebilirim.
Webrazzi 3 Kasım 2010 - İstanbul

Webrazzi 3 Kasım 2010 - Tunç Kılınç

Webrazzi 3 Kasım 2010 - Basak Temel

Webrazzi 3 Kasım 2010 - İstanbul

Webrazzi 3 Kasım 2010 - Burak Büyükdemir
Webrazzi 3 Kasım 2010 – İstanbul
Webrazzi 3 Kasım 2010 - Ali Selim Aytuna

Webrazzi 3 Kasım 2010 - İstanbul

Mike ReadÖncelikli olarak; Mike Read , comScore Avrupa Kıdemli kurucu başkan yardımcısı ve Genel Müdürü kimliği ile internetde çok önemli yer edeceğini düşündüğüm istatistikleri bizler ile paylaştı. Türkiyede ve dünyada internet adına ulaşmak isteyeceğiniz tüm istatistikleri sağolsun bize sundu ve bizleri bilgilendirdi. Ben bu istatistikleri not aldım ve ileride kullanmak üzere arşivimde sakladım.. Konferansa gelen çoğu kişide bu eşsiz bilgileri eminimki saklı tutuyorlardır. comScore üzerinde bu tip bilgileri harmanlayarak sizlerde edinebilirsiniz.
Birçok konuşmacı, birçok konuda sunumlarını yaptılar. Webrazzi programına buradan, konuşmacı listesine de buradan ulaşabilirsiniz. Amatör olarak telefonum ile çektiğim ve montajladığım videoları da sizler ile paylaşmak istedim.
Get the Flash Player to see this content.
Get the Flash Player to see this content.
Get the Flash Player to see this content.
Get the Flash Player to see this content.
Get the Flash Player to see this content.
Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar


*