Wmware Esxi Hataları ve bu hataların çözüm yolları

WmWare Esxi Hataları ve Çözüm Yolları

WmWare Esxi Hataları ve Çözüm Yolları

Wmware Esxi nedir?
WmWare esxi yüksek kapasiteli bir sunucu içerisinde, sanallaştırma yöntemi ile VPS ve VDS sunucuların açılmasına yarayan Sanallaştırma programıdır. Performansı çok yüksektir, WmWare in diğer versiyonlarına nazaran çok fazla sayıda VPS ya da VDS açabilme imkanınız da oluyor. Dell Power Edge sunucular ile birlikte tam bir uyumluluk içinde çalışmaktadır. Dell Power Edge ile güçlendirilmiş WmWare Esxi paketlerine buradan bakabilirsiniz. Wmware Esxi lisansı ücretsizdir ve ömür boyudur. Yalnızca WmWare esxi sitesinde üyeliğinizin olması yeterlidir.

Hata Çıktısı :

There are insufficient licenses to complete this operation. Select the host containing the virtual machine you are trying to power on, click the Configuration tab, and edit the licenses.

Hatanın Çözümü :

Bu hata türkçe karşılığı olarak, size ait olan lisansın kurmuş olduğunuz VPS in özellikleri kapsamında yetersiz olduğu söylüyor. O nedenle tam sürüm bir lisans alarak, lisans numaranızı güncellemeniz gerekiyor.

Wmware Esxi ücretsiz tam sürüm sınırsız lisansı nasıl yapılır?

Aşağıdaki görselde gösterilen kırmızı alanlarda, lisans ayarlarına nasıl ulaşacağınız gösterilmiştir. Configuration sekmesinden, Licensed Features kısmına girerek sizde olan lisans kodu ile güncellemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Wmware Esxi Lisans Güncellemesi

Wmware Esxi Lisans Güncellemesi

Hata Çıktısı :

There are insufficient licenses to complete this operation. Feature vsmp not licensed, requires 8 have 4.

Hatanın Çözümü :

Bu hata türkçe karşılığı olarak, yine lisansınızın yeterliliğ iile alakalıdır. Bu hatanın çözümü VPS ya da VDS için belirlemiş olduğunuz CPU (işlemci ) sayısı gereğindne fazla girmenizden kaynaklanmaktadır. İşlemci sayısı 8 ise bunu 2 ye düşürmeniz yeterli olacaktır.

Wmware Esxi Cpu limitini ya da sayısını nasıl düşürebilirim?

Kurulu olan VPS paketleriniz sol kısımda listelenmektedir. Yukarıdaki görselde bulanık görünen kısım VPS yada VDS lerin listelendiği kısımdır. Hatayı aldığınız VPS ya da VDS in üzerine sağ tıklayıp Edit Settings e girdiğinizde VPS ya da VDS paketinizin tüm donanım özelliklerini ayarlayabildiğinizi göreceksiniz. Zaten CPU sayısını daha önceden değiştirdiğinize göre bu kısmı biliyor olmanız gerekiyor. Aşağıdaki görselde Edit Settings menüsünde hatanızı giderecek hangi ayarı değiştireceğiniz gösterilmiştir.

Wmware Esxi Cpu ayarları

Wmware Esxi Cpu ayarları

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar

2 Yorum Yapıldı

*